Ще один суд заборонив приватизувати ОПЗ

Це вже третя заборона на проведення конкурсу з приватизації Одеського припортового заводу. Суд проти, щоб участь у приватизації приймало підприємство з часткою державної власності РФ у 30%.

Окружний адміністративний суд Києва знову припинив проведення конкурсу з приватизації ВАТ "Одеський припортовий завод".

Суд прийняв рішення за позовом ВАТ "Дніпроазот" (м. Дніпродзержинськ), повідомив представник підприємства у суді Олексій Нижник.

"Сьогодні, (22 вересня – ред.) в судовому засіданні була винесена ухвала, згідно з якою задоволене наше клопотання про забезпечення позову і прийняття відповідних заходів забезпечення позову", - сказав він.

Нижник уточнив, зокрема, що ухвалою зупинена дія рішення Фонду державного майна "Про затвердження інформаційного повідомлення про проведення конкурсу з продажу акцій ВАТ "Одеський припортовий завод", заборонено ФДМУ і комісії з продажу акцій ВАТ "ОПЗ" проводити конкурс, а також судом заборонено Фонду держмайна допускати до участі в конкурсі ТОВ "Азот-Сервіс".

"Як нам відомо, в статутному капіталі цієї компанії частка іноземної держави перевищує 25%, що прямо заборонено чинним законодавством", - зазначив Нижник.

"Азот-Сервіс" є структурним підрозділом російського "СИБУР-холдингу". У свою чергу, основними власниками "СИБУР-холдингу" є ВАТ "Газпром", ВАТ "Газпромбанк" і пенсійний фонд "Газфонд".

Українське приватизаційне законодавство забороняє брати участь у приватизації "юридичним особам, в майні яких частка державної власності перевищує 25 відсотків". А через "Газпром" і "Газпромбанк" частка державної власності в статутному капіталі "СИБУР-холдингу" і, відповідно, підконтрольного йому претендента - ТОВ "Азот-Сервіс" - перевищує 30%.

Ухвала суду вступила в законну силу.

Нагадаємо, 15 липня Фонд держмайна оголосив конкурс про продаж 99,567% акцій ВАТ "Одеський припортовий завод". Стартова ціна - 4 млрд. грн. Конкурс повинен відбутися 29 вересня.

17 вересня президент Віктор Ющенко зупинив приватизацію ОПЗ. Того ж дня виступив перший віце-прем'єр-міністр України Олександр Турчинов, заявивши, що уряд прийме відповідальне рішення, як діяти, реагуючи на указ президента.

За його словами, готовність брати участь в конкурсі з приватизації ОПЗ вже висловили декілька представників підприємств хімічної галузі світового рівня.

Крім того, 18 вересня стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив приймати будь-які заходи по приватизації ОПЗ.

21 вересня завершився термін подачі заявок на участь в конкурсі з приватизації підприємства. Відомо, що заявки на конкурс подали три компанії, заявили у ФДМУ.

Читайте також:

РНБО звинуватила Тимошенко в підготовці до економічного злочину

Заявки на покупку ОПЗ подали три компанії

"Азот" передумав заважати приватизації ОПЗ

Тимошенко продасть ОПЗ попри заборону Ющенка 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: