Ще одна історична пам'ятка в Україні піддається забудові

Замовники будівництва заспокоюють – триває реконструкція парку Феофанія.

На місці історичного Хотівського городища під Києвом почалося будівництво. Археологи забили на сполох – руйнується пам’ятка національного значення. Подейкують – багатії почали зводити маєтки. Замовники будівництва заспокоюють – триває реконструкція парку Феофанія і облаштовують ще один в’їзд до зони відпочинку.

Територією Феофанії гасають вантажівки та бетонозмішувачі. У парку національного значення прокладають комунікації та нову дорогу. Важка техніка розрівнює майданчик на вершині пагорба, туди тягнуть армовано-бетонне покриття. За даними археологів, на цьому місці 2,5 тисячі років тому предки киян оборонялись від скіфів. Нині будівельників охороняють від журналістів.

Замовник будівництва – державний парк "Феофанія". Це вони облаштовують ще один в’їзд до своєї зони відпочинку.

Керівниця садово-паркового комплексу демонструє дозвільні документи. Постанову Кабміну від 2004-го та погодження з інститутом археології. Загалом - 36 томів проекту реконструкції парку.

В Інституті археології показують карти Хотівського городища. І переконують - будівельники залізли на історичну територію національного значення. Там навіть палицю встромити – потрібна купа дозволів.

Сьогодні науковці з’ясували – межі Хотівського городища несподівано звузилися. Археологи - ні сном ні духом.

І археологи і місцеві жителі побоюються – багатії будують котеджне містечко. Кілька років тому вже зазіхали на 30 гектарів історичної спадщини. Це начебто чергова атака на пагорби.


У Феофанії до таких закидів уже звикли. Мовляв, як вибори - так і чергова партія звинувачень у незаконній забудові. Тут присягаються - будують тільки парк.

Археологи звернулись до правоохоронців та генпрокуратури - перевірити законність будівництва на території історичної спадщини.

Більш детально дивіться у сюжеті ТСН:


Читайте також:

Тимошенко забрала гроші в "Мистецького арсеналу" і віддала їх "Феофанії"

Забудовники під Києвом руйнують скіфське поселення

У Феофаніі ввели обмеження через політиків

ВідеоЗабудова у Феофанії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: