Що хвилює українців?

Зростання цін, корупція, низький рівень зарплат, безробіття та відсутність соціального захисту найбільше хвилюють українців. Про це свідчать результати опитування Центра Разумкова

милостиня
Відсутність реального соціального захисту людей похилого віку, малозабезпечених, багатодітних сімей вважають першочерговою проблемою 34,0 опитаних
Серед соціально-економічних проблем країни, що потребують першочергового вирішення, більшість громадян найсерйознішими вважають зростання цін і низький рівень зарплат.

Про це свідчать результати опитування проведеного Центром Разумкова з 31 травня по 18 червня 2007 року.

Проблемою зростання цін переймаються 59,0% опитаних, низькою зарплатою - 42,3%.

Також до трійки найбільш серйозних проблем респонденти віднесли проблему безробіття (38,5%), незважаючи на те, що офіційний рівень безробіття у країні є відносно низьким.

Очевидно, значна частина громадян проблемою безробіття вважають скоріше не відсутність робочих місць, а складність знайти роботу відповідної кваліфікації та з відповідним рівнем оплати, йдеться у прес-релізі Центру Разумкова.

Відсутність реального соціального захисту людей похилого віку, малозабезпечених, багатодітних сімей вважають першочерговою проблемою 34,0% опитаних, підвищення тарифів на послуги житлово-комунального господарства - 27,5%.

Недоступність та низьку якість медичного обслуговування відзначили 25,4%, відсутність стимулів для всебічного розвитку дітей та молоді - 23,9%, високий рівень побутової корупції (ЖЕКи, лікарні, ДАІ, навчальні заклади тощо) - 23,3%.

До соціально-економічних проблем країни, що потребують першочергового вирішення, 23,0% опитаних віднесли зростання злочинності, 13,5% - поширення наркоманії та алкоголізму, 13,3% - посилення поділу суспільства на багатих та бідних, 11,3% - незадовільну екологічну ситуацію.

Поганий стан житлово-комунального господарства вважають першочерговою проблемою 11,1% респондентів, велику кількість бездомних - 10,3%, несприятливі умови для розвитку бізнесу - 6,2%, несправедливий розподіл коштів між регіонами України - 5,9%, проблеми освіти та науки 5,2%.

Варіанти відповіді "інше" вибрали лише 1,4% опитаних, важко відповісти було 0,3%.

Опитування здійснювалося у 403 населених пунктах (із них 212 міських та 191 сільських поселень). Методом особистого інтерв’ю (обличчям-до-обличчя) у помешканні опитано 10 956 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки без врахування дизайн-ефекту з імовірністю 0,95 не перевищує 1,0%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: