Що в Україні коїться з овочами

Нітратів у овочах стає з кожним роком більше, але вони продовжують дорожчати: капуста за рік подорожчала втричі.

Овочі (Фото: www.z-y-fruits.ru)
Половина овочів із засіків потрапить до бюджетних установ.
Завтра день "Х" для заготівельників. До 1-го листопада овочеві бази мають запастися городиною і садовиною на всю зиму. Морква - 3 гривні, картопля - 2.40. За такими цінами овочі продаватимуть у Києві. 

Не всім, тільки бюджетникам, для інших ціни встановить ринок. Чиновники кажуть, що їхній вплив мінімальний. Рекомендувати ціни - можуть, але за порушення - жодної відповідальності. 

Найбільша комора знаходиться в Києві. Кожна п’ята картоплина чи помідор, що їх продають в Україні, з’їдають саме у столиці. Заготівельники скаржаться: цьогоріч побільшало нітратної городини. 

Аналіз у місцевій лабораторії, і внаслідок - суворий присуд: відіслати овочі назад виробникові. 

Овочева база (Фото: www.prikumye.ru)
Найбільша овочева база - в Києві, адже саме тут з'їдають кожен п'ятий овоч в Україні. (Фото: www.prikumye.ru)
Київ заготовляє овочі по всій Україні. Найдешевша картопля нині на Волині - 50 копійок за кілограм. На Київщині - уже 1 гривня 20 копійок плюс транспортні витрати і накрутка за холод - 10 копійок на кілограмі. У результаті з комунальних овочевих баз картоплю відпускатимуть по 2 гривні 40 копійок. Так само цибулю; морква піде дорожче. 

Половина того, що потрапило в засіки, для бюджетників - у лікарні, школи, дитячі садки. За прийнятними цінами. Решта - про запас. У продаж пустять, якщо вдарять сильні морози або на ринку виникне дефіцит і доведеться збивати ціну. 

Попри інтервенцію, овочі в роздрібній торгівлі за рік подорожчали в півтора рази. Абсолютний рекорд поставила капуста, що підскочила в ціні втричі.

ВідеоЗасіки Вітчизни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: