Гриценко закликав Ющенка відмовитися від державної дачі

Колишній міністр оборони Анатолій Гриценко вважає, що Віктор Ющенко має відмовитися від державної дачі в Конча-Заспі, бо в 2004 році закликав скасувати чиновницькі привілеї.

Народний депутат Анатолій Гриценко запропонував екс-президенту Віктору Ющенку відмовитись від державної дачі.

За його словами, Ющенко повинен відмовитись від дачі, адже саме він використовував тему скасування чиновницьких пільг як головну у передвиборчій боротьбі.

До того ж, Ющенко має власну дачу у Безрадичах, де проводив більше часу, ніж на державній, і саме туди запрошував пресу та закордонних гостей.

Сам Гриценко стверджує, що будучи міністром оборони відмовився від дачі.

"Проблема Ющенка в тому що він займався моралізаторством, він претендував на високий моральний авторитет у суспільстві, але виявив себе на превеликий жаль звичайним крохобором, який намагається отримати за собою цю резиденцію", - пояснив свою позицію Гриценко.

В той же час, сам Ющенко розповів журналістам, що за статусом державним посадовцям України певного рівня, відповідно до закону, належить право займати державну дачу в довічне користування, але вирішити це питання має новий президент.

"Скажуть, на вокзалі (жити – ред.) – буду на вокзалі. Скажуть, по закону є таке рішення – я його прийму", - сказав Ющенко.

Окрім дачі, за законом, Ющенку повинні залишитися державний автомобіль, особиста охорона, найімовірніше, також з авто, 85% від зарплати, медичне та санаторно-курортне обслуговування, а в майбутньому - мінімум депутатська пенсія.

Проти намірів Ющенка чекати рішення Віктора Януковича щодо його дачі виступив БЮТ. Прем'єр Юлія Тимошенко уже намагалася відібрати дачу в Леоніда Кучми, постановою Кабміну у 2005 році. Та згодом уряд регіоналів знову підтвердив свою постанову про закріплення за екс-президентом цього державного маєтку.

Як пояснює регіонал Михайло Папієв, цивілізовані люди повинні віддавати належне екс-президентам. Загалом норма залишати президентові дачу у довічне користування - регламентується постановою Верховної Ради, ухваленою ще 92-го року, через місяць після обрання першого глави держави – Леоніда Кравчука.

Кравчук стверджує, що його дача була такою старою, що з часом просто розвалилась. Тому він побудував на тому місці свою, а ділянку викупив за 600 тисяч гривень.

Екс-президент Кравчук пропонує прийняти законопроект, котрий регламентуватиме право колишнього президента на користування державною нерухомістю та іншими привілеями.

"Прийміть закон і не кожен раз для кожного президента, а параметри - хто б там не був через 5,10, 20 років", - пояснив Кравчук.

Читайте також:

Комуністи вимагають розслідувати діяльність Ющенка-президента

Ющенко впевнений, що Янукович підкоригує погляди відносно Росії

Лукашенко звернувся до Ющенка: я дуже тобі вдячний

ВідеоЩо залишиться Ющенку після президентства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: