Щоб поїхати до Чехії, українцям доведеться надати довідку, що вони не заразні

До Чехії не впускатимуть українців, хворих на СНІД, туберкульоз та сифіліс.

З 1 червня для отримання довготермінової візи до Чехії громадяни України змушені будуть подавати медичну довідку про відсутність важких інфекційних захворювань. Цю довідку чеські консульства вимагатимуть відповідно до постанови Міністерства охорони здоров’я Чехії.

У довідці має бути чітко виписано, що заявник не страждає на серйозні інфекційні захворювання. У цьому випадку йдеться про ВІЛ-інфекції, сифіліс та туберкульоз.

При цьому, довідка має бути перекладена на чеську мову та офіційно посвідчена.

Як повідомив головний санітарний лікар Львівщини Роман Павлів, аналізи на ВІЛ-інфекції та туберкульоз у державних медзакладах є поки що безкоштовними. Утім, медична послуга щодо проведення лабораторних аналізів на інфекційні захворювання невдовзі може стати платною, згідно з постановою Кабміну про розширення платних послуг.

Заявники, які часто користується послугами консульства, не приховують невдоволення.

"Ця довідка лише породить корупцію у медицині, і жодним чином не убезпечать Чехію. Ті, хто захочуть виїхати, купуватимуть ці довідки, хворі вони чи ні. Це штучна перешкода на шляху до отримання візи, це ускладнює, а не спрощує їх отримання", - зазначають українські прохачі шенгенських віз.

Також цим рішенням обурена і "регіонал" Ганна Герман. Цей факт, на її думку, не можна розцінити інакше, ніж дискримінацію українців. В очах чеських чиновників ми, схоже, не лише не дотягуємо до рівня європейців, але й несемо суцільні загрози, в тому числі – і різної зарази.

На думку Герман, МЗС та вище керівництво держави повинно негайно зажадати від Чехії скасування цієї принизливої процедури, тому що нічого, окрім посилення корупції у медичних установах України і зайвих витрат для українських громадян, які бажають потрапити до Чехії, вони не принесуть.

У випадку відмови Чехії, продовжує Герман, скасувати ці дискримінаційні правила, необхідно ввести симетричні вимоги до громадян Чехії. Нехай приїжджають без віз, але обов’язково - з довідкою про перевірку на наявність сифілісу чи СНІДу, додала вона.

Читайте також:

Лівія пропонує відмінити візовий режим з Україною

Україна попросила Європу скасувати плату за шенгенські візи

Чеська лікарня преміює медсестер збільшенням грудей

Президент Чехії відмовився проводити саміт ЄС

ВідеоДо Чехії не впускатимуть хворих

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: