Щодня від СНІДу помирають 7 українців

Лише третина ВІЛ-інфікованих в Україні знають, що вони є носіями вірусу і тому можуть бути чинниками поширення хвороби.

На тлі позитивних світових тенденцій в Україні епідемія ВІЛ поширюється найшвидшими темпами у Східній Європі. Про це свідчать дані програми ООН UNAIDS, оприлюднені з нагоди Всесвітнього дня боротьби з ВІЛ/СНІД.

Щодня від СНІДу в Україні помирає в середньому 7 людей, але неурядова організація Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні вважає, що на тлі подальшого зростання епідемії ВІЛ/СНІД, темпи росту поширення СНІДу в Україні трохи знизилися.

Організація подає дані про те, що за першу половину 2009 року зафіксовано 2214 нових випадків СНІДу, у той час як за аналогічний період 2008 року було зареєстровано 2297 таких випадків. Смертність від СНІДу за аналогічний період також знизилась майже на 8% (з 1370 до 1262 випадків).

Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД повідомляє, що лікування антиретровірусними препаратами отримують 14 256 українців.

Але за оцінками фахівців лише третина ВІЛ-інфікованих в Україні знають, що вони є носіями вірусу імунодефіциту і тому можуть бути чинниками поширення хвороби.

Міжнародні установи та неурядові організації закликають українську владу працювати над інформуванням населення про загрози, а також усувати дискримінацію уражених ВІЛ-інфекцією.

Активісти вказують, що дискримінація ВІЛ-інфікованих не лише порушує їхні людські права, але й змушує людей замовчувати хворобу, а це може сприяти її поширенню.

Представники програми ООН UNAIDS висловили сподівання, що Верховна рада поновить закон про запобігання захворюванню на СНІД від 2001 року.

Читайте також:

ООН злякали темпи поширення ВІЛ-інфекції в Україні

Випробування вакцини від ВІЛ вперше підтвердили її ефективність

Україна відмовилася від допомоги у боротьбі зі СНІДом

Україну критикують за утиски прав ВІЛ-позитивних людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: