10 тисяч українців помирають щороку від туберкульозу

Підхопити туберкульоз можна всього лише один раз проїхавши у тролейбусі чи маршрутці.

Світ і Україна відзначають день боротьби із туберкульозом. Головна постанова світових медиків цього дня - до 2015 року зменшити удвічі кількість недужих на сухоти.

В Україні ж про таке лише мріють, і сподіваються бодай на третину скоротити смертельну інфекцію. Адже щогодини в Україні реєструють хворого на туберкульоз. А щороку від цієї хвороби помирають 10 тисяч українців.

Олеся й не припускала, що може захворіти на туберкульоз. Адже це недуга, на яку переважно хворіють незаможні й асоціальні люди, а вона себе такою не вважала.

"Я медпрацівник в дитячому закладі. Це не якісь важкі умови праці, не шахта, не група ризику. Доволі в сухій формі мені повідомили діагноз, мовляв, нічого страшного, вилікуєшся", - згадує жінка.

В Олесі виявили активний, та ще й стійкий до традиційних ліків туберкульоз. Усе ускладнювалось наявністю ще однієї недуги - цукрового діабету. Дівчина пригадує той жах і досі.

"Майже усі протитуберкульозні диспансери – це страшні споруди, які пригнічують", - пригадує колишній жах дівчина. Сьогодні недуга позаду. Довелось майже рік провести у лікарні.

За 5 років, що минули відтоді, ситуація із сухотами в Україні не поліпшилась. Туберкульоз щороку вражає 35 тисяч українців.

Сухоти в Україні уже давно перестали бути хворобою лише бідних людей. Під час епідемії від цієї смертельної недуги незастрахований ніхто. Підхопити туберкульоз можна всього лише один раз проїхавши у тролейбусі чи маршрутці. Перебуваючи поміж здоровими, хворий може у закритому приміщенні заразити приміром увесь салон.

У тридцятці країн світу із найвищими показниками захворюваності на сухоти, Україна - на 5-тому місці. Понад 200 тисяч виявлених і десятки тисяч прихованих хворих - кількісно це обласний центр. Часто туберкульоз в Україні не діагностують вчасно і виявляють хворобу уже в активній і запущеній стадії.

Найбільша проблема України - туберкульоз стає стійким до ліків. Рівень такого - мультирезистеннтного туберкульозу буде рости і це величезний тягар не лише для цих людей, а й для економіки країни.

Ефективність боротьби із туберкульозом залежатиме від фінансування, проте держава уже визнає, що бюджетних коштів для подолання епідемії сухот замало.

Детальніше про невизнану епідемію туберкульозу - в сюжеті ТСН.

Читайте також:

У Харкові хворих на туберкульоз викидають на вулиці

Діагностувати та лікувати туберкульоз у дітей тепер буде легше

Україна не здатна лікувати гепатит В і С?

Щогодини четверо українців захворюють на туберкульоз

ВідеоНевизнана епідемія сухот

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: