Шенгенські візи для українців не подорожчають

Згідно угодам з ЄС, подорожчання віз на українських громадян не поширюється. А от здавати відбитки пальців при в'їзді в Європу їм доведеться.

Українські громадяни не будуть сплачувати 60 євро за отриманні віз до країн Євросоюзу, незважаючи на відповідну норму у Візовому Кодексі країн ЄС, ухваленому в четвер.

Про це повідомив заступник міністра закордонних справ Костянтин Єлісєєв.

"Для громадян України плата за візи залишається незмінною – 35 євро, оскільки положення візового кодексу не розповсюджуються на двосторонні угоди ЄС, укладені з третіми країнами в галузі спрощеного порядку видачі віз", - пояснив він.

Дипломат також нагадав, що двосторонньою угодою України і ЄС встановлено 14 категорій осіб, які мають право на безкоштовні візи.

Єлісєєв наголосив, що наразі ведуться переговори про розширення таких категорій. Зокрема, за його словами, Україна веде переговори про запровадження безкоштовних віз для "представників релігійних громад, неурядових організацій, організованого туризму, професійних спілок і об'єднань".

Водночас Єлісєєв пояснив, що нова норма про необхідність взяття відбитків пальців для отримання візи поширюватиметься на українських громадян.

"Відбитки пальців будуть братися, але коли – це питання. Бо цей документ (Візовий Кодекс) набуває чинності через 30 днів, а потім його положення на практиці мають бути застосовані через десь 6 місяців", - сказав він

"Відбитки пальців згідно з Візовим кодексом робляться і закладаються в базу на 59 місяців... Українська сторона сама буде це запроваджувати, бо це є одна з вимог укладання угоди з ЄС про безвізовий режим", - додав Єлісєєв.

"Якщо наступного разу ви будете брати візу, вони подивляться, що візова історія громадянина Х позитивна, тому для нього на підставі вашого паспорта і запрошення можна давати візу без будь-яких візових проволочек", - сказав він.

Водночас заступник голови МЗС додав, що відсутність відбитків пальців не є підставою у відмові видачі візи.

Нагадаємо, у четвер, 25 червня, Рада ЄС схвалила так званий "візовий код" Євросоюзу. Документ узагальнює правила видачі короткострокових віз для всіх країн-учасниць Шенгенської зони.

Нове візове законодавство визначає, зокрема, що відтепер шенгенська віза коштуватиме 60 євро, а для її отримання консульські служби мають вносити цифрові відбитки пальців і фотографії осіб, що запитали візи, в Систему візової інформації Шенгенської зони.

Читайте також:

Нові правила Шенгену: 60 євро та відбитки пальців

МЗС добиватиметься скасування плати за візи для українців

Україна не пускатиме чехів без довідки про відсутність інфекцій

У Ющенка підготували лист про порушення при оформленні віз ЄС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: