БЮТ: СБУ тисне на свободу в Інтернеті

Виклик журналіста Олега Шинкаренка на "бесіду" до СБУ Андій Шевченко назвав недружнім кроком стосовно блогерів і попередив, що це може бути частиною тиску на свободу в інтернеті.

СБУ вийшла за рамки своїх повноважень, викликаючи на "бесіду" блогера й журналіста Олега Шинкаренка.

Таку думку висловив перший заступник глави комітету Верховної ради з питань свободи слова, депутат від БЮТ Андрій Шевченко, пише газета "Коммерсант-Україна".

"Дії СБУ є недружніми стосовно блогерів і можуть бути частиною тиску на свободу в Інтернеті",- заявив він.

На думку Шевченка, обвинувачення Шинкаренко в злочині, передбаченому ст. 346, з юридичної точки зору неправомірно:

"Для того щоб обвинувачувати його в погрозі будь-кому, треба, щоб цей хтось хоча б знав про таку погрозу. А президент, наскільки я розумію, із блогом Олега Шинкаренка не знайомий, тож ніяких погроз він не одержував. СБУ вийшла за межі своїх повноважень".

"Коли реальна робота не ведеться, СБУ починає займатися от такими роздутими справами", - заявив Шевченко.

У свою чергу Шинкаренко висловив подив, що в СБУ вирішили провести бесіду саме з ним.

"Якщо набрати в пошуку Google фразу "убити Януковича", з'являться тисячі результатів. Однак СБУ не спадає на думку переслідувати всіх, хто набрав у себе на сайті це словосполучення ", - сказав він.

За словами блогера, "для того щоб знайти тих, хто реально хоче вбити президента, треба працювати, однак у СБУ не хочуть цього робити. Їм легше сидіти перед комп'ютером і клацати мишкою. У той час коли не розкриті справи про вбивство Георгія Гонгадзе й отруєння Віктора Ющенка, Служба безпеки займається тим, що переслідує блогерів", - обурився він.

У СБУ вважають інакше. "Якщо його (Шинкаренко) вирішили опитати щодо того, що він мав на увазі під цими висловленнями, то він, як законослухняний громадянин, має прийти й розповісти, чи дійсно це був жарт, чи ні. Вони мають це з'ясувати, це їхня робота",- заявила прес-секретар СБУ Марина Остапенко.

Читайте також:

"Репортери без кордонів" закликали Януковича публічно гарантувати свободу слова

"Репортери без кордонів": в Україні існує цензура

"Репортери без кордонів" не чекатимуть на Януковича з відпустки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: