Шкарлет запевнив, що скоро матиме кошти на закупівлю масок і антисептиків: втім, його запит ще не задовольнили 

Шкарлет запевнив, що скоро матиме кошти на закупівлю масок і антисептиків: втім, його запит ще не задовольнили 

Право на владу

Для використання коштів спершу потрібно внести зміни до постанови Кабміну.

Тимчасовий виконувач обов'язків міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет заявив, що МОН планує використати 3,3 мільярда гривень із залишків торішньої освітньої субвенції на закупівлю засобів дезінфекції та індивідуального захисту. Щоправда, спершу потрібно внести зміни до постанови Кабміну, чого ще не зроблено. 

Про це він повідомив в ефірі суспільно-політичного ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1". 

За словами Шкарлета, оскільки Міністерство фінансів відмовилося виділяти кошти на освіту з коронавірусного фонду, МОН планує скористатися залишками освітньої субвенції 2019 року, яка становила 5,2 млрд грн.

"1,9 млрд грн із них – це цільова субвенція на заробітню плату, а 3,3 млрд грн 2020 року може бути розподілено на певні засоби й заходи, які відповідають шостій постанові Кабміну 2015 року. Були нарікання, що у постанові не записано саме засоби індивідуального захисту, засоби дезінфекції. На сьогодні підготовлено проєкт змін до постанови..., де чітко прописано рядок, який регламентує розподіл цих 3,3 млрд грн на закупівлю масок і дезінфікувальних засобів", – запевнив т. в. о. міністра освіти.

Шкарлет розповів, що це вже другий запит на засоби дезінфекції і індивідуального захисту в розмірі 3,3 млрд грн, адже на перший надішла відмова. Він сподіваються, що наступного тижня зміни відбудуться і МОН зможе використати ці кошти. 

Водночас співзасновниця ГО "Батьківський контроль" та "Смарт освіта" Іванна Коберник в ефірі зазначила, що "навіть за абсолютно сприятливих розкладів" державні кошти можна буде витратити десь за 2 місяці. 

"Це і тендерні процедури, процедура проходження коштів через держказначейство. Державний бюджет - це не шафка, де ти взяв (гроші - ред.) і пішов в аптеку купити маску", - нагадала Коберник. 

Її слова почала заперечувати нардепка від "Слуги народу" Юлія Грішина, яка заявила, що через ситуацію з COVID-19 тендери нібито не проводяться, тому часу має піти менше.

Коберник відповіла, що представники місцевої влади би не погодилися з Грішиною, адже для усього, що закуповується, мають бути ухвалені урядові рішення. 

Сергій Шкарлет - про кошти на закупівлю масок і дезінфекторів у школи

Сергій Шкарлет - про кошти на закупівлю масок і дезінфекторів у школи

Нагадаємо, прем'єр Денис Шмигаль заявляв, що з фонду боротьби з коронавірусом і його наслідками наразі витрачено лише близько 10% усіх коштів. Сам фонд COVID-19 становив 64,7 мільярда гривень на боротьбу з наслідками коронавірусу. Він уже розподілений, але не повністю витрачений. 

Наступна публікація