Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шкідливе "здорове харчування": Супрун спростувала міфи, через які страждають шлунки українців

Супрун дала прості поради щодо справді здорового харчування.

Виконувачка обов’язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун спростувала найпоширеніші серед українців міфи про здорове харчування.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

Сода - не методика лікування

Як зазначається, вживання соди для покращення обміну речовин чи кислотно-лужного балансу просто з водою та натще погана ідея.

Її тривале споживання може викликати електролітні порушення, підвищити рівень натрію в противагу зменшенню рівня калію, кальцію та магнію, що може призвести до порушеннь у серцево-судинній регуляції, підвищення артеріального тиску, порушенню мінералізації кісток, утворення каменів у нирках, нерідко навіть до таких ускладнень, як набряк мозку.

Окрім цього, сода підвищує кислотність шлунку та нерідко такі експерименти ведуть до виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки, часто викликають екстрені ускладнення, як перфорація та шлунково-кишкова кровотеча, допомогти у разі яких часто є можливо лише хірургічно та в умовах реанімації.

Перекис водню безсилий не лише від мікробів

Інша загрозлива “інтернет-пігулка” стосується вживання перекису водню. Дана методика не має доказової бази для застосування, окрім “думки одного автора-професора”, і досить часто пацієнти вірять у диво-пігулку та часто потрапляють у лікарні з запаленням не лише шлунка, а й кишківника, підшлункової залози, перитонітом.

Розторопшу залиште для городу

Досить часто люди роблять помилку, коли самі собі призначаючи жовчогінні засоби. Особливо це стосується пацієнтів з уже встановленою жовчо-кам´яною хворобою, яким взагалі протипоказано жовчогінне, зокрема розторопша.

"Таке "лікування" може призвести до загострення холециститу, виходу каменю з жовчного міхура у холедох та спровокувати ургентний стан з гострою жовчною колікою, механічною жовтяницею та розвитком панкреатиту, коли лише вчасна хірургічна допомога може зарадити", - йдеться у повідомленні.

Також у повідомленні зазначається, що найкращим запобіганням жовчнокам'яної хвороби є регулярні повноцінні сніданки з вживанням корисних жирів, невеликі перерви між прийомами їжі, відмова від кави натще.

У підсумку Супрун дала прості поради щодо справді здорового харчування - їсти багато овочів та фруктів, пити достатньо води та обмежувати продукти, які містять цукор, сіль та біле борошно.

Раніше Супрун спростувала міф про зміщення дисків у хребті і розповіла, що з ними трапляється насправді. За її словами, якщо лікар каже, що міжхребцеві диски вилетіли або змістилися і їх треба вставити назад, варто бути обачливим, адже такого діагнозу не існує.

ВідеоУляна Супрун спростовує міфи про споживання питної води

За словами пані Уляни, нема єдиної норми споживання рідини, адже наша потреба в гідрації залежить від температури й вологості довкола, нашої активності, фізичного стану. І насамперед постійне пиття води має бути у дітей. Пані Уляна радить: на день немовлятам від 8 місяців - по 150 мілілітрів на кілограм ваги на день, дітям дошкільного віку - 100 мілілітрів, підліткам – 50.

Уляна Супрун спростовує міфи про споживання питної води

Залиште свій коментар

Вибір редакції