Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Шкільна" хвороба: 90% українських дітей "заробляють" сколіоз важкими рюкзаками і сидінням за партами

Ортопеди радять школярам якомога частіше рухатися.

Кожна четверта дитина в країні має проблеми з поставою. Основна причина – це надмірна кількість годин, проведених у сидячому положенні, а також навантаження на спину у вигляді важких шкільних ранців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Другокласниця Дарина збирається до школи: три підручники, зошити, термос, шкільне приладдя – блокнот, кольорові ручки. Коли в батьків є можливість, вони несуть ранець доньки до школи. За рекомендаціями Міністерства охорони здоров'я України, в перших класах наплічник не має бути важчим за 2 кілограми, в 3-4 - 2 кг 300 грамів, 5-6 класі - 3 кілограми, і в старшій школі - не більше 4,5 кілограмів.

ВідеоВажкі шкільні портфелі призводять до проблем з поставою у дітей

Щочетверта дитина в країні має проблеми з поставою. Основна причина - це надмірна кількість годин, проведена сидячи. А також - навантаження на спину у вигляді тяжких шкільних ранців. За рекомендаціями МОЗ, в перших класах наплічник не має бути важчим за 2 кілограми. Журналістка ТСН озброїлася вагами і оцінила всі рюкзаки в одному з класів. Результат експерименту - у сюжеті.

Важкі шкільні портфелі призводять до проблем з поставою у дітей

Журналісти разом із дитячим лікарем-ортопедом та вагами вирушили на інспекцію, аби перевірити рюкзаки учнів. Утім, діти і без приладів вимірювання зізнаються, що вага для них величенька. "Я відчуваю, що трохи тягне назад", - каже школярка Єва. Торба Сашка за нормативами тягне на ношу старшокласника: у наплічнику третьокласника щоденник, книжки, два пенали і матеріали до факультативної англійської. Лікар звертає увагу на саму модель і зважує ранець порожнім – півтора кілограма, хоча рекомендована вага в молодшій школи – до кілограма.

Перша порада батькам: зважити рюкзак іще до купівлі. Наше дослідження в третьому класі показало, що середня вага шкільного рюкзака – 3,7 кг, є й по 5 кг, а в норму МОЗ вклалися тільки двоє учнів. Батькам школярів початкової школи ортопед радить час до часу контролювати, чи не бере дитина зайвого до школи. А старшокласників переконує не носити рюкзаки на одному плечі або набагато нижче пояса. "Спочатку будуть страждати м’язи. Якщо є перевантаження м’язів, ми вимушено змінюємо положення тіла і формується стала деформація", - каже лікар.

Фотогалерея Міносвіти і "IT-школяр" домовилися спільно розвивати цифрову освіту в школах (4 фото)

Але головна причина порушення постави – це сидячий спосіб життя. Учні сидять на уроках, опісля за домашнім завданням, а закінчують день, схилившись над ґаджетами. Виходить 8-годинний сидячий день. Дитячі спини врятує лише рух і помірні навантаження на спину для зміцнення м’язів.

Для розвитку сколіозу достатньо півроку, а на його лікування підуть роки. Хвора спина – причина багатьох порушень в організмі. Якщо у перших класах виявляють викривлення хребта у 10% школярів, то по закінчення школи 90% учнів мають проблеми з поставою. Якщо немає скарг, достатньо раз на рік перевіряти дитячу спину. Профілактика сколіозу проста – мінімум сидіння, максимум руху.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції