Шкільни контрольні можна перетворити на джерело мільйонних прибутків

Журналісти спробували дослідити історію з дивними контрольними, які віднедавна повинні писати школярі.

У Міносвіти розробили унікальне ноу-хау: звичайну шкільну контрольну можна перетворити на джерело мільйонних прибутків.

Журналісти спробували дослідити історію з дивними контрольними, які віднедавна повинні писати школярі.

Як розповів керівник відділу МОН України Сергій Дятленко, в цьому році видавництва "напевно що зініціювали цю роботу з розроблення завдань для проведення контрольних робіт у такому форматі". Тобто, мова йде про те, що ініціатива розробки належить саме видавництвам.

За словами видавця Віталія Капранова, придумати нову систему контролю - це дуже зручний спосіб.

"Ну не знаю – придумати якісь обов’язкові контрольні, модулі, от люблять у нас.  І сказати – а тепер всі діти повинні обов’язково купить отаку-то книжечку. І цей момент відбувається ось цей чарівний момент коли гроші переходять із кишені в кишеню", - розповів Капранов.

Віталій Капранов, який із братом-близнюком тримає власне видавництво, у такій схемі бачить великі можливості для корупції.  Фінансова формула лежить на поверхні. Кількість дітей, що мають скласти контрольні, за твердженням Міносвіти  2 з половиною мільйони , а отже це два з половиною мільйони потенційних покупців. 

При вартості чотирьох комплектів "підручник-плюс-розв'язник" у 100 гривень, не складно підрахувати, яку максимальну суму можна витягти з кишень батьків . Максимально - чверть мільярда гривень

Наказ міністра Дмитра Табачника вигляд має цілком лояльний - департаменту середньої освіти доручають розробити рекомендації щодо контрольних, і надати орієнтовні завдання. А у готових рекомендаціях чорним по білому зазначено, за якими саме підручниками вчителям варто підбирати запитання. 

У харківському видавництві, яке дістало замовлення на друк левової частки  контрольних, уже готують судові позови до журналістів, які звинувачують їх у змові з чиновниками Міносвіти. Але від кореспондента не приховали надзвичайну обізнаність приватного видавництва в усьому, що відбувається у стінах міністерства.

"Взагалі ідеї з контрольними не нова, і ідея проводити єдині контрольні роботи витала у стінах міністерства вже кілька років", - розповів директор видавництва "Ранок" Віктор Круглов.

За версією видавництва, Міністерство освіти і науки оприлюднює наказ про проведення централізованих контрольних робіт. І враз автори друкарні представляють на суд відомства готові підручники.

У Міністерстві освіти, у свою чергу, стверджують що ініціювати такі контрольні, як цьогоріч, може будь-хто і будь-коли. І навіть отримати гриф міністерства. Але далі у відомстві вмивають руки.

Залишається незрозумілим, яким чином звичайна контрольна вишикувала в чергу і примусила купувати підручники чи не половину країни. Як заявили журналісту у Міносвіти після інтерв’ю, "дозволено все те, що не заборонено".

Чому так спішно виникла ідея про контрольні - і хто, зрештою, збагатився на роздрукованих завданнях, - розказати журналістам 1+1 міністр освіти Дмитро Табачник не захотів. За його словами, не влаштовує канал.

Читайте також:

Через експеримент Міносвіти у школах розпочалась паніка

Табачник допустить до сфери освіти Московський патріархат

Табачник вважає, що вчителі не заслуговують підвищення зарплат, бо мало працюють

ВідеоЯк шкільну контрольну можна перетворити на джерело мільйонних прибутків

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: