Шкільні внески: чи законно це і чи можуть батьки відмовитися здавати гроші

Шкільні внески: чи законно це і чи можуть батьки відмовитися здавати гроші

УНІАН

Повна загальна середня освіта в Україні безоплатна.

В Україні частина фінансування навчальних закладів все одно відбувається за кошти батьків. Утім, вони не зобов'язані ні за що платити.

Про це в ефірі Сніданку з 1+1 розповів юрист Громадської організації "Батьки SOS" Роман Бондаренко.

"Закон говорить, що повна загальна середня освіта в Україні безоплатна. Батьки не зобов'язані ні за що платити. Батьки віддають дітей до комунальних садочків і шкіл, які вже забезпечуються державою. Батьки вже заплатили, коли платили податки", - каже фахівець.

Він наголошує, що кошти на ремонт школи можна закласти у кошторис завчасно. "Часто адміністрація школи користується любов'ю батьків, коли перед першим вересня їх просять робити ремонт. Зрозуміло, що для своїх дітей вони готові зробити все, що можливо. Утім, утримання освітніх закладів — це відповідальність органів місцевої влади. Не батьків", - пояснив Роман Бондаренко. 

Платити чи відмовлятися: куди звертатися, якщо батьків змушують здавати гроші у школі чи дитсадку

Платити чи відмовлятися: куди звертатися, якщо батьків змушують здавати гроші у школі чи дитсадку

Він наголошує, що ніхто не має права вимагати здавати кошти на школу чи дитсадок, а це має бути за бажанням. "Я б радив батькам користуватися казначейськими рахунками, які є в окремих школах, що мають фінансову автономію, або казначейськими рахунками в управліннях освіти, куди батьки можуть переказати кошти з цільовим призначенням. Ці гроші, коли потрапляють на рахунок. Стають державними.Тут не буде зловживань, бо треба робити тендери, оформлювати договір з підрядником. Ці кошти будуть спрямовані саме на цю школу", - пояснив Роман Бондаренко.

Як повідомлялося, на початку наступного навчального року, у вересні, школярі матимуть коригувальне навчання.