Після уроків у воді зганяли зайві кілограми дорослі, котрі купували довідки про проходження медогляду на місці – в інструктора з аква-аеробіки.
Зі скаргами на хвороби дітей після відвідування ними басейну до ТСН звернулися кияни – батькі учнів однієї зі столичних шкіл. Опісля проведеного журналістського розслідування соромно стало медсестрі і вчителям, хоча не вони є головними винуватцями проблемної ситуації.
Працівники закладу освіти бояться говорити на камеру, бо їх пригрозили звільнити. Серед іншого за вимоги від дорослих відвідувачів бодай пройти медогляд.
За санітарними нормами, кожен відвідувач басейну має надати медсестрі дві довідки: від дерматолога і терапевта. Відвідувачки – ще й від гінеколога.
Однак діти чомусь хворіють на цілком "дорослі" інфекційні захворювання. Зокрема, контагіозний молюск – нове ураження шкіри, яке останнім часом дедалі частіше виявляють у школярів після відвідування басейну. Ще більша пошесть – гнійний коньюктивіт.
Через погану якість води торік санстанція закрила у Києві 15 шкільних басейнів. Але нині урядовці обмежили діяльність санстанції: на початку лютого набула чинності нова постанова, за якою СЕС має право перевіряти шкільні басейни не частіше, ніж один раз на рік.
У проблемній школі взялися вирішити питання власними силами та спіймали тренера з аква-аеробіки на "продажі" фальшивих довідок. Бланки з печатками лікарень виявили в її кабінеті медсестра і вчитель.
Підробка довідок – це кримінальна справа. Заяву в міліцію ті, хто їх знайшли, поки що не написали – спершу вирішили звернулися по коментарі до адміністрації школи.