Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шкляр відмовився від Шевченківської премії через Табачника

Письменник попросив перенести його нагородження Шевченківською премією "на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника".

Лауреат Шевченківської премії, автор скандально відомого роману "Чорний Ворон" Василь Шкляр звернувся до президента Віктора Януковича проханням перенести нагородження його Шевченківською премією.

"Шановний пане президент! Засвідчую Вам свою повагу і прошу Вас врахувати в указі з нагоди нагородження лауреатів Шевченківської премії моє прохання про перенесення нагородження мене Шевченківською премією на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника", - ідеться в заяві письменника.

"Моя позиція, пане президент, ніяк не стосується Вас особисто, але поки при владі є Дмитро Табачник, я не зможу прийняти премію", - додав Шкляр.

Нагадаємо, роман "Залишенець" ("Чорний Ворон") відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 1920-х роках. Головний герой роману – холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон – воює проти більшовиків, які окупували Україну й запроваджують у ній свій лад.

Водночас, представники низки громадських організацій та політичних партій заявляли, що у творі містяться спроби розпалювання міжнаціонального розбрату, а також некоректні образи і висловлювання на адресу представників російської, китайської, єврейської і інших національностей.

Аналітика по темі:

Про інтелектуалів

Читайте також:

Шевченківську премію з літератури отримав Василь Шкляр

Письменник Шкляр: Донбас і Крим – це українська гангрена, яку варто відрізати

Андрухович: галичанину ніколи не стати президентом України

Залиште свій коментар

Вибір редакції