Шкоду від небезпечних відходів з-за кордону компенсовуватимуть

Ющенко підписав закон про компенсацію шкоди за небезпечні відходи з-за кордону.

Токсичні відходи
Президент України Віктор Ющенко підписав закон «Про ратифікацію Протоколу про відповідальність і компенсацію за шкоду, заподіяну в результаті транскордонного перевезення небезпечних відходів та їхнього видалення».

Мета прийняття закону полягає у створенні всеохоплюючого режиму матеріальної відповідальності та належної і оперативної компенсації за збитки, завдані в результаті транскордонного перевезення та видалення небезпечних відходів та інших відходів, включаючи їх незаконне переміщення. Закон має стати невід’ємним додатком до Базельської конвенції, до якої Україна приєдналася 1 липня 1999 р., і яка з цього часу є правовим актом національного законодавства України.

Основою для визначення сторони, що повинна нести витрати на відшкодування збитків, має бути міжнародно-правовий принцип - „забруднювач платить”, який діє незалежно від того, є чи не є дана держава Стороною Протоколу про відповідальність і компенсацію до Базельської конвенції.

Відшкодування збитків, завданих конкретним державам, вирішується на підставі чинного міжнародного права. Прийняття Протоколу дозволяє прискорити визначення і забезпечити адекватну компенсацію збитку саме завдяки використанню процедур цього Протоколу.

Читайте також:

Киянам радять не виходити на вулицю через діоксин в повітрі

Ющенко закликав світ зайнятися Чорнобилем

Міліціонери викрали з Чорнобиля 25 тонн радіоактивного металу

Чорнобиль стане екологічно безпечним за 55 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: