Школа та поліція. З 1 вересня копи патрулюватимуть навчальні заклади

Експериментальну програму запускають у чотирьох містах України.

З 1 вересня школи Києва, Одеси, Львова та Івано-Франківська патрулюватимуть патрульні поліцейські, які пройшли відповідне навчання, повідомляє ТСН.

Як розповідають самі патрульні, запит на таку практику надходив і від шкіл, від вчителів, і від дітей. Поліція реагувала на такі запити, але системно вводиться практика патрулювання шкіл з першого дня нового навчального року.

Між собою поліцейські, які пройшли навчання та працюватимуть зі школами, називають себе "ШОПерами" - скорочення від "шкільний офіцер поліції". У роботі з навчальними закладами перейняли досвід Канади.

"Нині у Києві таких "шоперів" 70 людей. Протягом свого патрулювання він виділятиме кілька годин, аби відвідати школи. За кожним з таких офіцерів буде закріплено кілька шкіл. Після першого вересня вони відвідають адміністрації шкіл та узгодять графік роботи та проведення бесід. Головний обов'язок поліцейського – профілактика. В нас є узгоджена з міносвіти методичка, у якій є 19 тем для бесід зі школярами", - розповіла т.в.о. начальника відділу зв'язків з громадськістю Катерина Полугіна.

Наприклад, дітей молодшого віку навчатимуть безпечній поведінці на дорогах, що робити, якщо дитина загубилась, як поводитись, якщо на вулиці виявили підозрілий пакет. Старших дітей навчатимуть медичній допомозі, самообороні, обговорюватимуть насилля в сім'ї та інше.

Поки шкільна робота займатиме кілька годин у чергуванні "шопера", але якщо експеримент відбудеться вдало, тоді, ймовірно, створять окрему службу патрульних для шкіл.

Зазначимо, що про програму "Школа та поліція" поки мало відомо батькам та навіть директорам навчальних закладів. Проте, таку ініціативу правоохоронців вважають корисною.

Кореспондент ТСН Іван Воробйов

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: