Школярам на конкурсі не дозволили читати "Євгенія Онєгіна" російською мовою

Двох школярів, які читали на конкурсі уривок з "Євгенія Онєгіна" російською мовою, дискваліфікували.

У Києві двох старшокласників, що брали участь в районом шкільному конкурсі, дискваліфікували за спробу прочитати вірші Пушкіна російською, а не українською мовою.

Випадок одразу став відомим пресі, МЗС Росії затаврувало журі конкурсу за шовінізм.

За умовами конкурсу до дня святого Валентина, учасники повинні були виконати пісню і танок, а також показати невелику театральну сценку. Ліля Михайлова і Саша Пушка зі школи №22 підготували уривок з "Євгенія Онєгіна" - на мові оригіналу. Журі, зачувши іноземну мову, припинило їх виступ і попрохало прямо на сцені перекласти класика російської літератури українською мовою. Хлопчик спробував це зробити, але був зупинений. Журі висловило бажання "послухати Тетяну". Дівчинка, як з'ясувалося, теж збиралася читати монолог російською.

Після закінчення конкурсної програми підліткам заявили, що вони дискваліфіковані через  виступ російською мовою. Окрім них, через мову постраждали ще дві пари конкурсантів.

Російські дипломати назвали інцидент "трагікомічним". "Цікаво, а що було б з школярами, якби вони вирішили підготувати для виступу, наприклад, уривок з "Гамлета" англійською мовою?" - іронізують в МЗС. При цьому працівники зовнішньополітичного відомства звернули увагу, що конкурс приурочений до свята, що прийшло з заходу.

Читайте також:
Вакарчук змусить всіх викладачів вивчити українську мову
В Україні закривають вузи (відео)
Президент Латвії відмовився спілкуватися російською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: