Школярі повернулися до розстріляної під час АТО української школи, щоби відзначити там випускний

Вчителі сподіваються, що заклад допоможуть відновити.

У прифронтовій Красногорівці бойовики з гармат розстріляли єдину українську школу. Дітей переселили у сусідній навчальний заклад, де вони відучилися рік, але прощатися зі школою та своїми вчителями вирішили у рідних стінах, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Постріляна кулями, посічена осколками, пошматована снарядами – звісно, вчитися у такій школі останній рік просто було неможливо. Але діти сказали, що рідної школи вони не зрадять і саме тут буде їхній останній дзвоник, неважливо в якому стані споруда.

Їх всього восьмеро. У більшості неповні сім'ї – в однієї дівчини є лише батько, в іншої з рідних тільки бабуся. На всю Красногорівку це – єдина українська школа. Вона й до війни була не в найкращому стані, тепер на неї страшно дивитися. В актовій залі потрощені осколками усі двері, стеля, у стінах дірки. Випускники вже самі, чим могли, прикрасили свою школу.

"Особливий випуск, тому що ви – діти війни. В історії школи буде записано так: 2016 рік, війна, зі школи було випущено 8 учнів", - сказали дітям.

Вони обіцяють, що навідувавтимуться до школи і в майбутньому, якщо вона, звісно, працюватиме.

"Мені сподобалося те, що школа така маленька, але затишна. Це все можна відновити, решта – неважливо", - каже учениця Дарина Захарченко.

ВідеоУ Красногорівці бойовики з гармат розстріляли єдину українську школу

Директор Ніна Юрченко каже, що насамперед звернулася до волонтерів. На її подив, першою відгукнулася Івано-Франківська область, потім Черкаська, Київська. Школу встигли накрити та позаліплювати дірки від 12 прямих попадань з гармати. Але щоб підготувати споруду до нового навчального року, потрібні значно більші кошти.

"Сьогодні в школі немає мікрофонів, немає гучномовців, але ми будемо говорити так, щоб нас почули. У нас дуже багато друзів, і ми сподіваємося, що вони нас не залишать – не тільки у свята, але й в усі дні", - каже директор.

Чи був цьогоріч останній шкільний вальс тільки для учнів, чи для самої школи – цього не знають навіть всезнаючі вчителі.

Тим часом у Києві випускні пройшли в дорогих ресторанах. Дівчата по кілька разів за вечір міняли дорогі сукні, а хлопці позаливали коньяком свої атестати. 

Тоді як 11-класники харківської школи відмовились од лімузинів та вечірніх суконь заради того, щоб урятувати дітей із хворим серцем. Гроші, що планували витратити на випускну вечірку, вони переказують кардіоцентру. Випускники планують після ЗНО влаштувати скромну вечірку в повсякденному одязі. "Буде ще багато свят. Коли дивилися на цих діток, які хворіли, було шкода. Думки про сукні вже не приходили. Врятувати життя – це вчинок гідний", - каже учениця 11 класу Маша Титченко.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: