Шлапак: Україна витримає ціни на газ

В 2009 р. українська економіка витримає ціни на газ за контрактом, підписаним між НАК "Нафтогаз Україна" і ВАТ "Газпром".

Українська економіка в 2009 р. витримає ціни на газ за контрактом, підписаним між НАК "Нафтогаз Україна" і ВАТ "Газпром". Про це заявив сьогодні на брифінгу перший заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак. Він відзначив, що при цьому необхідно зберегти помірну середньозважену ціну протягом року, яка має знизитися в порівнянні з тією, яка зафіксована на I квартал (360 дол. за тис. куб. м).

"Ми готувалися до ціни 250 дол. за тис. куб. м. Для українських підприємств ця ціна підйомна", - сказав він. Він відзначив, що з урахуванням різних надбавок, газ, який надходив до України за ціною 179 дол. за тис. куб м, промпідприємства в 2008 р. були вимушені купувати по 350-400 дол. за тис. куб. м. "Я думаю, що у уряду є можливість утримати ці ціни і не підвищувати їх", - сказав Шлапак.

Він відзначив, що виходячи з прийнятої для розрахунків формули при базовій вартості нафти 30 дол./бар. (виходячи з якої обчислюється вартість мазуту і газойля) ціна газу для українських промислових споживачів протягом 2009 р. має знижуватися - до 148-149 дол. за тис. куб. м.

Сьогодні на зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим голова "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що у першому кварталі 2009 року ціна російського газу для України становитиме 360 доларів за тисячу кубометрів.

"У 2008 році "Газпром" постачав Україні газ по 179,5 доларів за тисячу кубометрів, і це була зовсім не ринкова ціна. До 31 грудня ми вийшли на домовленості, які так і не були закріплені. Про ціну в 250 доларів, але такі, що передбачають механізм спільного експорту газу, щоб українська сторона могла отримувати прибуток, який дозволив би їй дотувати своїх споживачів до 235 доларів", - нагадав він.

Юлія Тимошенко у Москві заявила, що технологічний газ, який необхідний для здійснення транзиту російського газу до Європи, Україна купуватиме за спеціально розрахованою ціною - 167 дол. за 1 тис куб. м в обсягу 11 млрд. куб. м.

Нагадаємо, вчора Росія та Україна уклали десятирічні контракти на поставки й транзит російського газу.

Вчора ж представники "Газпрому" заявили, що середньорічна ціна газу для України цього року може становити менше 250 доларів за тисячу кубометрів.


Читайте також:
"Газпром" звинуватив RosUkrEnergo у зриві газових переговорів
Європу заспокоять кілька днів з російським газом
Україна зменшує споживання російського газу

ВідеоШлапак: Україна витримає ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: