"Шлях до капітуляції". Політики різко розкритикували озвучені Кучмою ідеї на мінських перемовинах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Український політикум та громадськість активно коментують останнє засідання перемовників у Мінську.

Українські політики та посадовці жорстко відреагували на пропозиції президента України Володимира Зеленського зняти економічну блокаду Донбасу та заборонити стріляти у відповідь, які озвучив Леонід Кучма під час засідання ТКГ у складі представників України, Росії і ОБСЄ.

Сам голова української делегації в Мінську, другий президент України Леонід Кучма назвав перемовини 5 червня одними з найконструктивніших за останній період. Однак із ним не згодні багато українських політиків, зокрема п'ятий президент України Петро Порошенко. Лідер "Європейської солідарності" висловив занепокоєння результатами переговорів.

"15 березня 2017 року рішенням РНБО було призупинено економічні зв'язки з окупованими територіями як реакція на свавільне захоплення (експропріація або запровадження зовнішнього управління Москвою) українських державних та приватних підприємств, запровадження рубльової зони та російської податкової системи", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, з боку окупантів від того часу нічого не змінилося. "Виходить, українська сторона стає на коліна, про що вже говорив Зеленський? Ми ніколи не заперечували проти відновлення економічних зв'язків, але в чіткій відповідності до національних інтересів України, за умови виконання згаданого рішення РНБО", - наголосив Порошенко.

Зокрема, йдеться про повне припинення вогню і повернення Україні захоплених підприємств.

Занепокоєний несподіваною новиною за підсумками засідання ТКГ у Мінську про нібито готовність України в односторонньому...

Опубліковано Петром Порошенком Середа, 5 червня 2019 р.

Критично ставиться до пропозицій української сторони і Генпрокурор Юрій Луценко. Він переконаний, що торгівля з підприємствами на окупованих територіях можлива лише при їх реєстрації і сплаті податків в Україні.

"Після того, як терористи «націоналізували» українську державну і приватну власність на території ОРДЛО, ідея зняти економічну блокаду означає легалізацію виплати податків терористичним утворенням і перекладання соціальних та комунальних видатків псевдореспублік на український бюджет", – написав Генпрокурор.

Торгівля з підприємствами на окупованих територіях можлива лише при їх реєстрації і сплаті податків в Україні. Як це...

Опубліковано Юрієм Луценком Четвер, 6 червня 2019 р.

Своєю чергою позафракційний нардеп Віктор Чумак звернув увагу на пропозицію "не стріляти у відповідь". За його словами, "відповідь" є найбільш  ефективним засобом припинення вогню.

"Після повернення я завжди розпитую про те як і що там відбувається. Так от на їх думку найбільш ефективним засобом припинення вогню є ефективна "отвєтка". Тому пропоную іншу формулу. Замість "нє стрелять в отвєт" - "тільки у відповідь, але жорстко", – зазначив Чумак.

Десь 2 рази на місяць одна близька мені волонтерська група виїжджає в район ООС. Після повернення я завжди розпитую...

Опубліковано Віктором Чумаком Середа, 5 червня 2019 р.

Коментуючи результати перемовин, директор Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович згадав Крим. Історик вважає, що саме заборона стріляти в Криму 2014 року призвела до його втрати та окупації.

"Ми втратили Крим. Це мало повторитися місяць пізніше на Півдні та Сході. Але не вийшло - з‘явилися добровольці, освячені Майданом та озлоблені його розстрілом, готові натиснути на гачок. Вони переламали ситуацію. "Не стріляти у відповідь" - це не лише відкотити ситуацію на 5 років назад. Це ламати дух армії", – пише він.

В Криму у 2014 була українська армія, та не було готових стріляти у відповідь. Ми втратили Крим. Це мало повторитися...

Опубліковано Volodymyr Viatrovych Середа, 5 червня 2019 р.

Заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Георгій Тука теж різко розкритикував перемовини у Мінську. Окрім того, що Тука категорично не згодний зі зняттям блокади та забороною стріляти у відповідь, він наголосив, що немає "зустрічних ініціатив".

"Чомусь я не чую звітів про "зустрічні ініциативи". Російські ЗМІ повідомили, що "власти непризнанных республик" запропонували Україні зняти в односторонньому порядку блокаду, та виплатити компенсації "гражданам республик" за нанесені збитки внаслідок цієї блокади. Може я щось пропустив, але такої інформації про ще одну "перемогу" я від нашої сторони не почув", – написав він на сторінці у Facebook.

Декілька слів про "нові ініциативи" в Мінську. 1. Що до "зняття блокади" в односторонньому порядку. Не є таємницею, що,...

Опубліковано Георгієм Тукою Середа, 5 червня 2019 р.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що з тривогою сприйняв доручення президента України Володимира Зеленського оголосити про те, щоб українські військовослужбовці не відкривали вогонь у відповідь на атаки російського агресора на Донбасі.

"Коли наші військовослужбовці не відповідають на вогонь агресора, то наших загиблих стає все більше. І я хочу повідомити новообраному президенту Зеленському, що заборона стріляти у відповідь - це шлях не до миру, це шлях до капітуляції. І ми не дозволимо капітуляції українців перед російським агресором", - сказав він на засіданні парламенту 6 червня.

Лідер "Радикальної партії" Олег Ляшко вважає, що краще взагалі не вести перемовин в Мінську, ніж погоджуватися на пропозицію "не стріляти у відповідь".

"Краще взагалі не вести перемовини, ніж робити це так, як він. Для мене життя наших військових – найважливіше. А Кучма хоче, щоб наші хлопці підняли руки і мовчали, коли їх убиває ворог. За таке його треба гнати в шию з тих переговорів", – заявив він.

Пропозиція Кучми прописати у Мінських угодах заборону нашим військовим стріляти у відповідь – це капітуляція. Краще взагалі не вести перемовини, ніж робити це так, як він. Для мене життя наших військових – найважливіше. А Кучма хоче, щоб наші хлопці підняли руки і мовчали, коли їх убиває ворог. За таке його треба гнати в шию з тих переговорів. Безумовно, треба вести перемовини, щоб досягти миру і повернути території. Але до миру є дві дороги: поразки і перемоги. Команда Зеленського пропонує йти дорогою поразки і капітуляції, а ми - дорогою перемоги.

Опубліковано Олегом Ляшком Четвер, 6 червня 2019 р.

Нардеп Ганна Гопко, теж назвала висунуті пропозиції неприпустимими та шляхом до капітуляції.

"Озвучені Кучмою пункти "дорожної карти Зеленського" на Мінських переговорах є нічим іншим, як початком капітуляції України за російським сценарієм. Недарма ці ініціативи з таким ентузіазмом сприйняли терористи з ОРДЛО", – написала вона.

Епоха капітуляції почалася? Озвучені Кучмою пункти "дорожної карти Зеленського" на Мінських переговорах є нічим іншим,...

Опубліковано Hanna Hopko Четвер, 6 червня 2019 р.

Нагадаємо, 5 червня, після півторамісячної перерви в Мінську відбулися чергові переговори щодо ситуації на українському Донбасі.

Очільник української делегації в Тристоронній контактній групі, другий президент України Леонід Кучма запропонував прописати в угоді щодо режиму тиші на Донбасі пункт "не стріляти у відповідь" та зупинити економічну блокаду Донбасу.

Зазначимо, Кучма озвучив позицію президента України Володимира Зеленського. "На засіданні Тристоронньої контактної групи я висловив ті побажання, які почув від президента", - сказав він.

ВідеоКучма на засіданні ТКГ у Мінську запропонував зняти економічну блокаду Донбасу

У Мінську відбулось засідання ТКГ у складі представників України, Росії і ОБСЄ. Обмін військовополоненими та відновлення режиму тиші - основні питання Мінської зустрічі. Третя сторона привітала повернення Леоніда Кучми в делегацію. Сам він перемови назвав конструктивними. Заявив, що в пріоритеті - повернення додому військовополонених, зокрема моряків. Він прогнозує, що питання вирішать найближчим часом.  

Кучма на засіданні ТКГ у Мінську запропонував зняти економічну блокаду Донбасу

Залиште свій коментар

Вибір редакції