Шлях Зе. Як Зеленський йшов до перемоги на виборах

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За даними екзит-полів, Зеленський отримав майже втричі більше голосів виборців, ніж його опонент.

У неділю, 21 квітня, завершилося голосування у другому турі президентських виборів, під час яких за пост глави держави змагалися чинний президент Петро Порошенко і шоумен Володимир Зеленський. 

У соцопитуваннях Зеленський почав з'являтися ще задовго до початку передвиборчої кампанії, і навіть обіймав у них позиції лідера. Втім, інтригу щодо висунення своєї кандидатури тримав майже не до останнього - наприкінці грудня 2018 року в інтерв'ю Дмитру Гордону він сказав, що "думає" про балотування у президенти України.

"Я про це дуже серйозно думаю і багато говорю із сім'єю... Вони дуже бояться з приводу мене, тому що вони глибоко розуміють, що я за людина. Вони розуміють, наскільки я гостро, вкрай радикально справедливий до всього... І я така людина, що буду до кінця стояти. Вони дуже переживають через це моє внутрішнє відчуття", - сказав Зеленський у програмі "В гостях у Гордона".

Вже 31 грудня в новорічну ніч в ефірі телеканалу "1+1" Зеленський офіційно оголосив про те, що висуне свою кандидатуру на посаду президента України. Зазначимо, що оголошення Зеленського пролунало замість президентської промови. "Зараз, за декілька хвилин до Нового року, я вам дещо пообіцяю і одразу виконаю. Дорогі українці, я обіцяю вам піти у президенти і одразу виконую. Я іду в президенти України. Давайте зробимо це разом. З Новим роком, з новим слугою народу", - заявив він. 

ВідеоВолодимир Зеленський заявив про балотування в президенти

Український шоумен Володимир Зеленський офіційно оголосив про те, що висуне свою кандидатуру на посаду президента України. Про це він заявив в ефірі телеканалу "1+1".

Володимир Зеленський заявив про балотування в президенти

Свою передвиборчу кампанію Зеленський активно висвітлював у соцмережах. Вже 1 січня він у відеозверненні, оприлюдненому у Facebook, запропонував приєднатись до своєї команди тим, хто ще не був у політиці. "Я вірю, що змінити країну можна тільки разом з тобою. Не стій осторонь, приєднуйся до моєї команди. Неважлива твоя стать, релігія, освіта, мова, якою ты говоришь. Важливо – ти ніколи не був у політиці. І поки що це – найголовніше", - сказав Зеленський. 

Офіційно Зеленського висунули у президенти трьома тижнями пізніше - під час першого з'їзду партії "Слуга народу". А подав документи до ЦВК 25 січня - у свій день народження. Тоді ж кандидат у президенти подав декларацію і оприлюднив передвиборчу програму. Зі статками шоумена можна ознайомитись за покликанням

26 січня Зеленський оприлюднив влог, у якому він висвітлював перебіг передвиборчої кампанії, роботу над політичною програмою, зустрічі з експертами, наради в штабі, обговорення ідей для рекламної кампанії, пошук джерел фінансування, зйомки в серіалі "Слуга народу", робота в студії "Квартал 95", гастролі, концерти і спілкування з друзями, спортивні тренування і особисте життя.

Під час першого туру президентських виборів українці найбільше голосів віддали шоумену Володимиру Зеленському і Петру Порошенко. 7 квітня ЦВК ухвалила постанову  про другий тур президентських виборів, куди пройшли Володимир Зеленський, який отримав 30,24% (5 714 034), і Петро Порошенко. Чинний  президент отримав 15,95% (3 014 609).

Згідно з останнім перед другим туром соцопитуванням, що було оприлюднено 18 квітня, виборці віддавали Зеленському беззаперечну допомогу. За його кандидатуру готові проголосувати 73% тих, хто має намір голосувати і визначився з вибором. За Петра Порошенка - 27% виборців.

18 квітня, за три дні до виборів, Зеленський в ефрі програми "Права на владу" представив свою команду. Серед них:

Команда Зеленського
Кадр із "Право на владу"

Руслан Стефанчук - ідеолог команди, відповідає за реформування держінституцій та законопроектну роботу; Іван Баканов - голова партії “Слуга народу”; Дмитро Разумков - питання внутрішньої політики; Олександр Данилюк - міжнародні відносини, фінансова та банківська політика; Руслан Рябошапка - правоохоронна та антикорупційна політика; Галина Янченко - антикорупційна політика та діджитал-рішення для держави; Денис Монастрирський - правоохоронні органи; Сергій Іонушас - органи правосуддя; Іван Апаршин - експерт з безпеки та оборони; Ірина Венедиктова - реформи у судовій системі; Данило Гетманцев - економіка, фінанси та оподаткування; Вікторія Страхова - банківська діяльність; Михайло Федоров - керівні напрямки діджитал Зе-команди, ціль діяльності "Держава у смартфоні"; Олександр Мережко - міжнародні відносини та народовладдя; Олег Бондаренко - екологічний напрямок; Марина Бардіна - політика рівних прав та можливостей жінок та чоловіків; Сергій Кальченко - експерт з виборчого законодавства та європейських стандартів з прав людини; Андрій Герус - енергетика, ЖКХ та антимонопольне регулювання; Сергій Бабак - освіта та наука; Євген Комаровський - експерт з медицини.

Докладніше про кожного з команди - у нашому матеріалі

Передували виборам і дебати з опонентом Зеленського Петром Порошенком. Дискусія щодо їхнього проведення тривала три тижні і у п'ятницю, 19 квітня, обидва кандидати зустрілася на стадіоні. Повний текст дебатів читайте за посиланням.

Попередні опитування збіглися і з даними екзит-полів, що стали відомі о 20:00 в день голосування. Згідно з даними Національного екзит-полу та екзит-полу ТСН, перемогу здобув Володимир Зеленський. Він отримав майже 75%, тоді як чинний президент Петро Порошенко - близько 25%. Втім, остаточна перемога буде оголошена після підрахунку ЦВК всіх протоколів з виборчих дільниць. 

ВідеоШтаб Зеленського відреагував на перші результати екзит-полів

Кандидат у президенти Володимир Зеленський виступив у Facebook із першою промовою після оприлюднення результатів екзит-полів. Він подякував батькам, дружині та "Кварталу 95".  

Штаб Зеленського відреагував на перші результати екзит-полів

Залиште свій коментар

Вибір редакції