Перейти до змісту
"Шляху назад немає": українці переходять від супутникових тарілок до офіційних трансляторів

"Шляху назад немає": українці переходять від супутникових тарілок до офіційних трансляторів

За словами експертів, фільми, серіали та розважальні шоу отримали новий поштовх із кодуванням.

Майже половина українців, що користувалися супутниковими тарілками, вже перейшла до офіційних трансляторів або ж змінила тип приймання сигналу.

Такі результати першого півріччя з початку кодування, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

"Це в Telegram-каналі можна легко змінити кодування", - жартує медіаексперт Олексій Глущенко щодо інформації, яку розповсюдила низка ЗМІ. Йдеться про нібито скасування кодування українських каналів на супутнику однією із медіагруп.

Дуже швидко новину спростували. Втім, повірили не усі. "Якщо хтось каже, що буде безкоштовно, то багато громадян починають очікувати цього самого безкоштовно, хоча можна його не дочекатися", - зазначає Глущенко.

Експерт нагадує, що до переходу і Україна, і самі мовники готувалися багато років, і шляху назад уже не буде. В "1+1 Media" кажуть, що навіть із технічної точки зору розкодування є надскладним процесом.

"Ті, хто перейшов на супутник, після розкодування не зможуть приймати цей сигнал. І так само ті, хто користується старим обладнанням, теж не зможуть бачити канали", - пояснює гендиректор "1+1 Media" Ярослав Пахольчук.

Кодування - це світова практика. Передусім вона дозволяє мовникам контролювати, куди йде сигнал, адже чимало фільмів чи шоу мають регіональні обмеження, і, наприклад, показувати їх у Європі заборонено.

"Укладати договори стало легше. Наші іноземні партнери бачать, що ми контролюємо територію дистрибуції", - додає Пахольчук.

Простіше стало і з піратами, які просто крадуть у телеканалів контент і на ньому заробляють. Ще один аспект, каже експерт, це якість. Кодування було обов'язковою вимогою для переходу багатьох каналів на високу чіткість сигналу, і понад 10 каналів це зробили.

Нові фільми, серіали та розважальні шоу. Все це отримало новий поштовх із кодуванням. Канали можуть заробляти на своєму контенті, і, як наслідок, робити його якіснішим. Чи не тому про своє бажання закодувати сигнал до кінця літа заявили ще 10 українських каналів.

За пів року із моменту старту кодування майже половина тих, хто дивився безкоштовний супутник, перейшла на платні пакети до офіційних трансляторів, поставила вдома Т2 або ж обрала інші методи перегляду. І цифра щомісяця росте, тим паче, що під час карантину чимало офіційних трансляторів роблять для українців знижки і на обладнання, і на пакети.

Відео Майже половина українців перейшла від супутникових тарілок до офіційних трансляторів

Майже половина українців, що користувалися супутниковими тарілками вже перейшла до офіційних трансляторів або ж змінила тип прийому сигналу. Такі результати першого півріччя з початку кодування. Узимку значна частина українських розважальних каналів зникла із безкоштовного ефіру на супутнику. Що це дало каналам, чи знімуть кодування, чи навпаки - закодованих стане іще більше – у сюжеті.

Майже половина українців перейшла від супутникових тарілок до офіційних трансляторів

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин