Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шлюби та розлучення: скоро у нотаріусів з'явиться нова функція

У сфері нотаріату також працюють над впровадженням сучасних технологій.

Нотаріуси вже найближчим часом отримають право реєструвати шлюби і розлучення. Мін’юст нині працює із Верховною Радою, щоб розширити перелік функцій, які виконують фахівці цієї сфери.

Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська під час конференції 29 листопада.

Також у сфері нотаріату в планах впровадження сучасних технологій: електронного нотаріату, е-документообігу, засвідчення web-сторінок. Разом з тим, дати запровадження змін міністр не вказав.

Серед інших завдань Мін'юсту Малюська зазначив виконання судових рішень і боротьбу з рейдерством. Зокрема, міністерство планує ініціювати зменшення кількості мораторіїв і розвивати інститут приватного виконавця.

Крім того, з інших пріоритетів міністр назвав реалізацію положень про процедуру банкрутства, забезпечення юридичної допомоги, створення системи медіації, відновного правосуддя, третейських судів та арбітражів, конкурентних державним судам, збільшення впливу приватних експертів на розробку методик і ухвалення рішень в судово-експертній діяльності.

До слова, наразі державна реєстрація шлюбу в Україні здійснюється органами державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС). Заяву про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей, має право подати до державного органу реєстрації актів цивільного стану. У разі, якщо пара має дітей, вони подають заяву до суду із прописаним договором про майбутнє виховання дитини. 

Нагадаємо, раніше міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет впровадив використання додаткової аутентифікації з допомогою Google Authentificator для нотаріусів, аби побороти рейдерство у цій сфері. За словами міністра, одним із способів рейдерства нерухомості є злам комп'ютерів реєстраторів (наприклад, нотаріусів). Заразивши комп'ютер реєстратора, зловмисник від його імені переписує майно жертви. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції