Шлюбні тренди: українці все менше воліють одружуватись та не поспішають розлучатись

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Мотивація створювати родину змінилась за останні роки.

Охочих взяти шлюб все менше, але і число розлучень скорочується – стверджують українські вчені. Втім, якщо простежити динаміку весіль та розлучень, – за останні 30 років майже нічого не змінилось. Навіть забобони у 21 столітті працюють, як і раніше – різке зменшення одружень у високосні роки, а перед та після стрибок, йдеться у випуску ТСН.Тиждень.

А от мотиви для вступу в шлюб справді змінюються, кажуть вчені. І це – світовий тренд. Все менше жінок виходять заміж, бо не можуть самі себе прогодувати. Та й чоловік вже цілком може дати собі раду в побуті, і не шукає одночасно дружину, кухарку і няньку для себе і дітей.

Тепер дедалі частіше - люди шукають свою "половинку", рідну душу. І вже не соромляться звертатись по допомогу. Настільки - що від 2010 року в Україні заснували навіть професійне свято -  День шлюбних агентств.

Відео Країна наречених: ТСН.Тиждень з'ясував, як знайти ідеального партнера

Охочих взяти шлюб – все менше, стверджують українські демографи. Але і число розлучень скорочується - це також висновок вчених. Журналісти ТСН.Тиждень так розгубилися серед цих тверджень, що пішли перевіряти. Склали цифру до цифри і з’ясували: обидва висновки – правильні.

Країна наречених: ТСН.Тиждень з'ясував, як знайти ідеального партнера

З 35 років на 10 жінок лишається лише 8 чоловік. І це про середні цифри, бо в мегаполісах  ця різниця на порядок гірша. А до 60 років співвідношення стає взагалі трагічне: один чоловік на дві жінки. Вживання алкоголю, куріння, любов до їжі з високим вмістом холестерину, а ще ризиковані форми поведінки  – причини того, що чоловіки зникають. І самотніми ризикують залишитися аж три мільйони українок. Інколи єдиний вихід професійні свахи в шлюбних агентствах. Не склалося з українцями, можливо, пощастить з іноземцем.

У Тетяни чоловік – француз. Вони живуть у Данії, а спілкуються англійською.

“У нас якісніше розуміння, ніж у мене було з українськими чоловіками”, – каже Тетяна.

Два невдалих українські шлюби змусили її звернутися до шлюбного агентства, аби знайти свого чоловіка . За тиждень він написав. Два місяці спілкування. Тисячі повідомлень в мережі. Кілька візитів до України, аби познайомитися особисто та познайомити Тетяну зі своїми двома дітьми. Під час одного з них Жан-Люк освідчився Тетяні. Схоже на казку. Про неї мріють тисячі українок. І не просто мріють, а діють.

Професійна сваха Наталія каже, робота шлюбних агенцій за останні 20 років, неабияк змінилась. У 90-х чоловіки для 80% відсотків жінок були просто засобом для виїзду за кордон. Тепер же у шлюбних агентствах шукають кохання. Обидві сторони заповнюють величезні анкети. Дівчата надають найкращі фотографії.

“Дуже короткі спідниці – ні. Дуже глибокі декольте – ні”, - радить директорка шлюбного агентства Наталія Коваль.

Адже іноземці люблять скромних. Купідони працюють не безкоштовно. Для жінок реєстрація обійдеться у 500 гривень. Первинна консультація для чоловіка - 5 тисяч гривень.

В інституті демографії розповідають, шукати платних свах жінкам не треба хіба в селі. Там наречених-дівчат нестача. Вони мігрують до великих міст на навчання та роботу. І радикально змінюють співвідношення статей мегаполісів.

“Якщо, наприклад, серед населення України до 35 років баланс сприятливий, то в місті Києві вже з 25 років в нас жінок більше, ніж чоловіків”, - стверджує працівник Інституту демографії Людмила Слюсар.

Безліч дівчат гуляють на самоті або прогулюються з подругою. Чоловіків у натовпі меншість. Такий дисбаланс на любовному ринку змушує шукати кохання деінде. У цьому делікатному питанні жінки після 35 років більше довіряють шлюбним агентствам, а от молодь сподівається на інтернет-свах. Новітні свахи навіть не живі. Це програма на мобільний телефон. Журналісти наважуються на експеримент.

Юля – ведуча на весіллях. Через популярний інтернет-додаток на телефоні шукаємо їй кохання. Десятки профілів у додатку і до жодного хлопця у Юлі не виникає симпатії. Нарешті. Юля вирішує лайкнути акаунт одного з хлопців у додатку.

Поки Юля шукає своє інтернет-щастя, Ольга оговтується саме від такої біди. Переживає суди та готується до депортації з рідної країни. Син став причиною війни колишніх коханих. З чилійцем Рубеном жінка познайомилась на сайті знайомств.

“Він почав розказувати про романтичні стосунки його батьків, як вони живуть вже 53 роки разом, ходять за ручку. І він так само хоче, щоб в нього була сім'я”, - ділиться Ольга.

Жінка оговтувалася після розлучення. Вона лишилася одна з двома дітьми.  Тому дуже швидко погодилася переїхати до Чилі та одружитися з Рубеном. Та як тільки в українки народилась дитина від чилійця, романтичного і турботливого Рубена наче підмінили.

“Купила хліба - поверни решту. Чому на кранику на червоне повернуте – ти мила руки теплою водою? До неповаги, грубих слів, відкривання дверей і пішла геть звідси”, - згадує жінка.

В якийсь момент Ольга так і зробила. Разом з дитиною поїхала в Україну. Та Рубен – через суд вирішив відібрати малого. І українська феміда стає на бік іноземця – нібито Ольга утримує сина незаконно. Марко притискається до мами. Поки не усвідомлюючи, що вже завтра його життя кардинально зміниться. Завтра вони зайдуть у літак до Чилі, і що буде далі – невідомо. Такі історії треба мати на увазі. З одного боку інтернет-знайомства  заводити легше, з іншого - легше брехати.

Тим часом Юлю все більше захоплює інтернет-додаток в телефоні. Та виявилося, навіть в Інтернеті знайти бодай когось – нелегко. Та сьогодні у Юлі побачення.

Свахи, агентства, сайти чи просто інтернет-додатки в телефоні. Сидячи у себе вдома ви таки можете посперечатися з неприємними цифрами науковців демографів. Юля йде у сонячних променях з передчуттям чогось прекрасного. Можливо, ця кремезна спина її інтернет-половинки і стане для неї опорою в житті.

Кореспондент ТСН.Тижня Ніна Грушецька

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції