Шмигаль анонсував появу в Україні двох нових вакцин від коронавірусу: яких і коли

Шмигаль анонсував появу в Україні двох нових вакцин від коронавірусу: яких і коли

Фото: Associated Press

Україна готується до отримання нових партій вакцин.

Україна в липні має отримати 2 млн доз вакцини від компанії Moderna проти коронавірусу. Передбачаються поставки й інших препаратів. Загалом до кінця липня в Україну заплановано поставку понад 8 мільйонів доз вакцин.

Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Додатково у серпні, за словами Шмигаля, має надійти до України окрім Pfizer, CoronaVac, 2 млн доз вакцини Novavax.

"Окрім Pfizer, AstraZeneca, Novavax, очікуємо цього місяця 2 млн доз вакцини Moderna. Це також високоякісна вакцина, яку використовують США та Європейський союз", - розповів прем’єр-міністр.

Крім того, Шмигаль наголосив, що двома головними "опорами" у протидії коронавірусу є вакцинація та підготовлена медична система, спроможність якої зараз посилює держава.

"В Україні триває додаткове переобладнання медичних закладів, в тому числі — підведення централізованого кисню. Наразі відсоток забезпеченості киснем ліжкового фонду становить 95%. Водночас відсоток зайнятих ліжок складає приблизно 8%", — повідомив він.

Денис Шмигаль також зауважив, що шостий тиждень поспіль спостерігаються рекордні цифри вакцинації: за перші два тижні місяця зроблено мільйон щеплень.

"Вакцинація в Україні відбувається на базі трьох платформ. Це мобільні бригади вакцинації (їх 500), пункти щеплень (їх 1200) і центри вакцинації (більше 200). В Україні наразі є необхідна кількість якісних та безпечних вакцин, аби задовільнити попит всіх охочих. Загалом до кінця липня в Україну заплановано поставку більше 8 мільйонів доз вакцин", — зазначив очільник уряду.

Як повідомлялося, найближчим часом до України має надійти ще 1,23 млн доз вакцин CoronaVac та 256 тис. доз Pfizer-BioNTech.

Нагадаємо, учені з університету Вашингтона в Сент-Луїсі у новому дослідженні з'ясували, які вакцини можуть роками захищати від коронавірусу. Детально про це читайте тут.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
631
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація