Шмигаль назвав дату, коли можуть відкрити метро, міжміське сполучення та дитсадки

Шмигаль назвав дату, коли можуть відкрити метро, міжміське сполучення та дитсадки

Фото: ТСН.ua/Юлія Желонкіна

Авіасполучення з європейськими країнами буде відновлене не раніше 15 червня.

Після 22 травня запроваджений карантин в Україні буде подовжено, але одночасно розпочнеться другий етап його пом'якшення. Відновити свою роботу зможуть великі магазини, спортзали та фітнесцентри, громадський транспорт, зокрема від 25 травня може запрацювати метро

Про це заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль в ефірі "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

"Дію карантину буде подовжено, але ми переходимо, як і обіцяли до адаптивного карантину. Вже від 22 числа буде ухвалено низку пом'якшень щодо карантину. Ми дозволимо рух міського і приміського наземного транспорту, ми дозволимо проведення спортивних змагань, ми також відкриємо готелі, крім хостелів, дозволимо роботу готелів без роботи ресторанів і басейнів. Також буде пом'якшена можливість проведення служб у храмах", - сказав Шмигаль. 

Як пояснив Шмигаль, служби у церквах відбуватимуться з розрахунку одна людина на 1 0м.кв, які можуть перебувати в релігійних спорудах. За його словами точний термін дії подовження карантину буде відомий у середу, 20 травня.

А от метро зможе запрацювати після 25 травня в тих містах, де буде сприятлива епідеміологічна ситуація.

"Від 25 числа уряд дозволить роботу дитячих садків і роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідеміологічна ситуація. Тут будем працювати спільно з місцевою владою ", - додав Шмигаль.

Очільник уряду очікує, що від 1 червня вдасться розпочати третій етап пом'якшення карантину, але це буде можливим, якщо кількість нових хворих зменшиться або буде триматися на стабільній позначці. 

"Авіасполучення, міжнародне зокрема, відновиться, імовірно, у червні місяці. Але потрібно, щоб відновилося авіасполучення з тими країнами, куди летіти. Треба розуміти, які країни також відновлять авіасполучення. Найскоріша дата, коли країни ЄС оголосили про можливість відкриття авіасполучення, це від 15 червня. Не раніше", - пояснив Денис Шмигаль.

Нагадаємо, раніше головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що в Україні послаблення карантинних обмежень щодо роботи наземного громадського транспорту можуть почати діяти вже від 22 травня. З його слів, транспорт поїде тільки за сценарієм адаптивного карантину саме в тих регіонах, які будуть відповідати критеріям, які розробило Міністерство охорони здоров’я. 

Своєю чергою, президент України Володимир Зеленський 18 травня закликав уряд дозволити місцевій владі вирішувати питання із запуском громадського транспорту. Але очільник МОЗ Максим Степанов наголосив, що наразі ситуація у восьми регіонах не відповідає критеріям, які дозволили б запускати там транспорт. Зокрема, проводиться мало тестувань.  

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація