Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Шок і очищення": українцям з року в рік усе більше подобається купатися на Водохреще

Цьогоріч до цієї традиції долучили військових із США, а мери міст улаштували власний флешмоб.

Головна забава українців на Водохреще – скупатися у крижаній воді. Пірнали в цей день масово, незалежно від віку, а в Київ до того ж з’їхалися ще й мери з понад 30 міст, аби влаштувати флешмоб з наймасовішого мерського пірнання, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На дворі лише 8:00 ранку, а на Оболонській набережній у Києві вже не проштовхнутися – сотні людей, і всі у воду. Хтось уперше ледь наважується, а хтось уже знаний морж. "Шок. Шок! І очищення", - коментує враження один із пірнальників. З приводу очищення не знають, не їхня парафія, а от щодо шоку для організму – рятувальники погоджуються. Усе ж кожен по-різному реагує і готується. "Алкоголь тут він протипоказаний взагалі! Може бути погано з серцем, може бути спазм головного мозку від різкого пірнанння", - кажуть фахівці.

ВідеоКрижаний ритуал: сотні тисяч українців пірнали в ополонку на Водохреще

Пірнали сьогодні масово - від дітлахів до пенсіонерів. У Київ до того ж з'їхалися ще й мери з понад 30 міст, аби влаштувати флешмоб з наймасовішого мерського пірнання.

Крижаний ритуал: сотні тисяч українців пірнали в ополонку на Водохреще

Найкращі друзі Назар та Тимур два роки вмовляли батьків дозволити їм пірнути. Вони готувалися правильно – і зарядку зробили, і добре попоїли. "Ми не будемо стрибати, просто хочемо один раз спробувати", - кажуть вони. І таки змогли це зробити – при тому, що з двох родин лише один дорослий наважився піти у воду за дітьми. Перша емоція: "Холодно, щипає". Потім: "А зараз круто!".

Фотогалерея Водохреще в Україні в 2019 році (26 фото)

Далі всіх пішли в Кропивницькому – там пірнати почали ще до сходу сонця. І вже до обіду рятувальники тільки в одній річці Сугоклеї нарахували близько 15 тисяч людей. На Львівщині українські традиції вражали американців – і не простих, а загартованих і кремезних інструкторів зі США, які вчать наших військових на Яворівському полігоні. З ними ж і побились об заклад – зможуть чи ні. Змогли! "Відчуття різні! Це дуже цікава традиція. Але так холодно!", - зізнаються американці.

Тим часом понад 30 очільників міст від Житомира до Ужгорода відгукнулися на запрошення столичного мера влаштувати масовий зимовий заплив. У воді посадовці раділи, як діти. Вердикт Кличка про воду: "Тепла і мокра". Досвідчені моржі кажуть, що було б комфортніше, якби був лютіший мороз – від більшого перепаду температур тілу тепліше. Натомість у столиці протягом дня було +2, а відтак місцями доводилося плавати зі скреслою кригою, хоч і свята це точно не зіпсувало.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції