Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Схованка від смерті. Як в Україні та Ізраїлі облаштовують бомбосховища під лікарнями

В Україні переобладнання підвалів - це ініціатива окремих лікарів, а не правило для всієї країни.

Готуй бомбосховища, поки мирно. Медики на лінії розмежування на Донбасі взялися за капітальні ремонти лікарень і першочергово переобладнують колись захаращені підвали на бомбосховища.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Станиця Луганська. 2014-й рік. На лікарню всю ніч летять міни. Дві розгромили дах. 22 - лягли довкола. У цей час в лікарні зо 30 людей. Трьох медсестер поранило оскалками. Пані Лариса одна з них: "Згадувати не хочеться. Контузія. Мінна вибухова травма".

Світлодарськ. 2015-й рік. На лікарню масово летять "Гради" та міни. У медзакладі перебуває до 80 людей.

"Спершу міна впала і вбила нашого співробітника".

Ізраїль. Місто Галілея. 2006-й рік. Лікарня потерпає від ракетного обстрілу. Але з майже 500 людей ніхто не постраждав.

Що бомбосховище - це не просто підвал, медики в Станиці Луганській зрозуміли лише після російської окупації. І тепер як уміють - облаштовують. Провели опалення, автономне світло, запаслися водою, медикаментами та ліжками.

У Світлодарську оновили тепломережу, завезли генератор і порахували, щоб кожен закуток обладнати під кабінети та палати, вистачить 600 тисяч гривень. Дати грошей на ремонт обіцяли з районного бюджету - ще влітку. Але до осені фінансування заморозили.

ВідеоМедики на лінії розмежування почали переобладнувати підвали на бомбосховища

Готуй бомбосховища поки мирно. Медики на лінії розмежування взялися за капітальні ремонти лікарень і першочергово переобладнують колись захаращені підвали на бомбосховища. ТСН порівняла укриття українські, і закордонні. Як вижити у підземеллі - українсько-ізраїльський досвід.

Медики на лінії розмежування почали переобладнувати підвали на бомбосховища

Економити на підземеллі не варто, певен ізраїльський лікар Леонід Коган і веде у підвал, який радше нагадує місто під землею. Госпіталь Нагарія - усього за 10 кілометрів від сирійського та ліванського кордону. Майже 20 років тому будівництво міцного підвалу лікарні - це була ініціатива тутешнього головного лікаря. Тепер на цей зразок рівняється уся країна.

Евакуювати з-пів тисячі людей, пережити потужний артобстріл, щоб при цьому не постраждала жодна людина. Такий бойовий досвід пережив Галілейський медичний центр. Це було ще 2006 року. Відтоді вся країна взяла на озброєння їхній досвід з безпеки. Нині в Ізраїлі не будується жоден шпиталь без бомбосховища. У час обстрілів медперсонал та пацієнти сюди спускаються за 30 хвилин. Тут тижнями можна не просто пересиджувати небезпеку, а робити повноцінні операції та навіть діагностику.

Як укриття тут і приймальне відділення на першому поверсі. Воно здатне витримати ракетний удар. Зовні про це геть не здогадатися.

В Ізраїлі певні - прості речі рятують життя. Одне з головних правил - коридори мають бути вільними. Тоді як світлодарським медикам ці хащі не дозволяє розгребти бюрократія.

"Я не маю права це все викинути, бо воно на балансі лікарні перебуває", - каже медик.

В Україні ж переобладнання підвалів - це ініціатива окремих лікарів, а не правило для всієї країни. І хто як може - обживається спецобладнанням. У разі знеструмлення у Станиці Луганській про тривогу сповіщатимуть, калатаючи в залізничну рейку.

Більше подробиць дивіться в сюжеті Ганни Боки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції