Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Під час розгрому "Вагнера" в Сирії загинув харківський антимайданівець "Апостол" із шовіністичної організації "Русь триєдиная"

Під час розгрому "Вагнера" в Сирії загинув харківський антимайданівець "Апостол" із шовіністичної організації "Русь триєдиная"

Більшість членів проросійської групи втекла за кордон, але сама організація продовжує легально існувати в Україні.

Росія  офіційно підтвердила загибель п’ятьох своїх громадян у Сирії, але в тамтешньому МЗС запевняють, що це не військові, а особи, які в зону конфлікту потрапили нелегально. Оприлюднені у світових медіа дані про загибель сотень росіян і далі називають дезінформацією, адже батальйону приватної російської військової компанії "Вагнер", який воював у Україні, а тепер у Сирії, Москва не визнає, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У неофіційному списку загиблих є харків’янин Володимир Винограденко, більш відомий за прізвиськом "Апостол". У Харкові живе його мама, котра не може відповісти на питання, чи живий її син, бо він зник кілька років тому і відтоді вдома про нього не чули. "Я не знаю, де він знаходиться", - твердить літня жінка.

Відео ТСН дізналась подробиці про харківського солдата армії "Вагнера", який загинув у Сирії

Росія вперше офіційно підтвердила загибель п'ятьох своїх громадян у Сирії. Але в тамтешньому МЗС запевняють, що це не військові, а особи, які в зону конфлікту потрапили нелегально. Оприлюднені у світових медіа дані про загибель сотень росіян і далі називають дезінформацією. Адже батальйону приватної російської військової компанії "Вагнер", який воював у Україні, а тепер у Сирії, Москва не визнає. ТСН знайшла слід одного солдата з армії "Вагнера" у Харкові.

ТСН дізналась подробиці про харківського солдата армії "Вагнера", який загинув у Сирії

Священик сусіднього храму підтверджує, що Володимира дійсно немає в Україні вже кілька років, але чим він займався отець Костянтин нібито не знає. "Людина віруюча. Сповідався, причащався", - каже він. Поза кадром у церкві зізнаються, що знали, що Володимир поїхав воювати у так звану "ДНР", а от про подальшу його долю не здогадуються.

До того, як стати російським найманцем, "Апостол" був членом харківської шовіністичної організації "Русь триєдиная", виступав на антимайдані та "благословляв" іконою штурмовиків будівлі Харківської ОДА під час так званої "руської весни" 2014 року. "Вони фінансувалися з Росією, вони фінансувались російським консульством, і мали непогані статки. Вони були активними учасниками антимайдану, на всіх відео, світлинах є їхні прапори і конкретні персоналії", - твердить координатор харківського Євромайдану Володимир Чистилін.

Фотогалерея Український слід "Вагнера". Журналісти показали, де в Україні вчився і жив російський найманець Уткін (10 фото)

Організація "Русь триєдиная" зареєстрована у звичайній квартирі в селищі Малинівка, ця адреса співпадає із місцем прописки її голови Сергія Моїсеєва. У цьому помешканні вже кілька років живуть квартиранти, а Моїсеєв із родиною давно втік у Росію. Журналістам вдалося відшукати співзасновника організації Олену Борисову, яка каже, що на початках "Русь триєдиная" була мирною. "Метою було возз’єднання Росії, України, Білорусі в культурному плані, в плані обміну торгового", - каже вона. Олена розповідає, що більшість учасників втекли з початком Майдану, а от скільки колишніх членів організації зараз воюють на боці Росії у Сирії чи на Донбасі – невідомо.

Тим часом в Україні організація досі легальна, бо заборонити її може лише суд за поданням СБУ. "Коли ми говоримо про наявність сепаратистських організацій – це виключно компетенція Служби Безпеки України. Міністерство юстиції в даному випадку виконує виключно реєстраційну функцію", - пояснила заступник міністра Олена Сукманова. ТСН звернулася за коментарем до СБУ, але відповіді поки не отримала.

Кореспондент ТСН Мар'я Уманська

Залиште свій коментар

Вибір редакції