Шпигунський скандал з Румунією виявився для України не першим

Раніше "шпигунські інциденти" траплялися в Канаді, Росії і Грузії, однак розголосу не набували.

Шпигунський скандал у Румунії, який розгорівся минулого тижня, став четвертим випадком за роки незалежності, коли військового аташе України просили залишити країну.

Про це пише газета "Дзеркало тижня" з посиланням на джерела в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони.

Раніше такі інциденти трапилися в Канаді, Росії і Грузії. Але вони не піддавалися публічному розголосу, і військових дипломатів не просили залишити країну перебування за 24 години.

Не було розголошено навіть інциденту в Грузії в серпні минулого року. Як стало відомо, місцева влада за кілька днів до початку грузино-російського конфлікту обвинуватила українського військового аташе у збиранні відомостей військового характеру для третьої країни. При цьому грузини підозрювали, що це шпигунство було на користь Росії.

Тоді молодий український офіцер якомога швидше подався у відпустку й до Грузії більше не повернувся. Українська влада, у свою чергу, чемно попросила «на вихід» радника посольства Грузії в нашій країні, який відповідав за військове співробітництво.

Утім, надалі підозри грузинів не підтвердилися, тому щопідполковник Н. досі працює в ГУР Міноборони України. Це свідчить, що проведене стосовно нього внутрішнє розслідування не встановило факту його роботи на треті країни.

Конфліктну ситуацію з висилкою українського аташе з Румунії українські офіційні особи не коментують.

Нагадаємо, колишній керівник румунської військової розвідки Міхай Маргарит вважає, що шпигунський скандал навколо українського військового аташе є спробою дискредитації України перед НАТО.

Нагадаємо, в Румунії за звинуваченнями у шпигунстві було заарештовано громадянина країни та громадянина Болгарії, які передавали таємні документи румунського оборонного відомства країнам, серед яких фігурує також Україна.

У зв’язку з цим скандалом українського військового аташе в Бухаресті та його помічника було вислано з Румунії та оголошено персонами нон грата.

Читайте також:

Експерт: Румунія зазіхає на українську територію

Румунський генерал: Україну намагаються дискредитувати перед НАТО

Двоє українських дипломатів оголошені персонами нон-грата в Румунії

Румунія підозрює свого вояка в шпигунстві на користь України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: