Шпигунський скандал: чеських дипломатів висилають з України

Співробітників чеської дипмісії викрили в зборі інформації, що становить державну таємницю. МЗС України нагадало Чехії про необхідність розвитку дружніх, взаємовигідних відносин.

Міністерство закордонних справ оголосило персонами нон грата двох дипломатів Чеської Республіки за збір інформації, що становить державну таємницю.

"13 травня до Міністерства закордонних справ було запрошено тимчасового повіреного у справах Чеської Республіки в Україні Вітєзслава Півоньку, якому було вручено ноту щодо оголошення персонами нон грата двох співробітників військового аташату ЧР в Києві у зв'язку з вчинення ними дій, несумісних з положеннями Віденської конвенції про дипломатичні зносини", - йдеться у повідомленні прес-служби МЗС.

Керівнику чеської дипломатичної місії було висловлено рішучий протест проти використання дипломатичного статусу для збору інформації, що становить державну таємницю в Україні. Йому було наголошено на тому, що для України такі дії є неприйнятними з боку представників будь-якої держави.

"Водночас, було наголошено, що для нас розвиток дружніх, взаємовигідних відносин з Чеською Республікою є важливим пріоритетом, і ми сподіваємось, що надалі наші взаємини не затьмарюватимуться такими інцидентами", - зазначили в МЗС.

Водночас як уточнило "Українській правді" джерело в МЗС, таке рішення було ухвалено на прохання СБУ.

"Тут немає жодної політики. Це військові аташе. Це чисто військові люди, вони не є кар'єрними дипломатами. Вони просто користуються дипломатичним імунітетом", - сказав він.

На питання, яку саме інформацію збирали чехи, співрозмовник зазначив, що вона стосувалася авіації.

За інформацією "Української правди", мова йде про аташе з питань оборони посольства Чехії полковника Зденека Кубічека та військового аташе майора Петру Новотну.

Як стало відомо пізніше, СБУ затримала двох громадян України, підозрюваних у співробітництві з військовою розвідкою Чехії.

Нагадаємо, на початку 2010 року трьох колишніх військовослужбовців, працівників запорізького ДП "Мігремонт" засудили за те, що вони збирали секретну документацію за завданням спецслужб Китаю. За вдало виконану "роботу" їм було обіцяно 800 тисяч доларів США.

Читайте також:

Британія вислала двох лівійських дипломатів

Великобританія та Росія синхронно вислали дипломатів

Між Італією і Францією розгорівся дипломатичний скандал

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: