Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шприци, ампули і крапельниці: поблизу Дніпра люди знайшли гори небезпечних медичних відходів

Шприци, ампули і крапельниці: поблизу Дніпра люди знайшли гори небезпечних медичних відходів

Такі відходи слід утилізовувати.

Біля селища неподалік Дніпра люди натрапили на гори медичних відходів. Посеред лісу лежать використані ємності з-під аналізів, шприци, крапельниці та ампули. Такі відходи становлять небезпеку для здоров'я, йдеться у ТСН.19:30.

Небезпечні знахідки знайшли неподалік дороги до заповідника неподалік Дніпра. Деякі медичні відходи належать до категорії "Б" - особливо небезпечно.

"Тут граються діти. Вони можуть порізатися. Це небезпечно. Крім того, можна чимось заразитися. Тут перебувати страшно", - каже 18-річна Карина, яка побачила звалище.

Звідки ці відходи, з'ясувати не можливо, бо одного напису про медичний заклад тут немає. Місцеві кажуть, що тут постійно лишають сміття. Саме медичні відходи почали з'являтися серед дерев від початку літа. Утім, хто їх привозить, ніхто не бачив.

Світлини звалища дівчина опублікувала у соціальних мережах і відправила до сільради. Там кажуть, що про небезпечні відходи дізналися лише після розголосу. Тепер збирають спеціальну комісію.

Відео У лісі неподалік Дніпра невідомі утворили звалище епідемічно небезпечних відходів

Використані шприци, крапельниці та ампули просто у лісі. На гори медичних відходів біля селища неподалік Дніпра натрапили люди, які просто пішли на прогулянку. Тепер вони хочуть знати, хто влаштував небезпечне звалище, і як змусити його прибрати. Цим питанням перейнялась і ТСН.  

У лісі неподалік Дніпра невідомі утворили звалище епідемічно небезпечних відходів

Лікарні тут ні до чого, запевняють в обласному департаменті охорони здоров'я. Адже кожен медичний заклад оплачує утилізацію такого сміття. "Якщо в лікарні нема особистої муфельної печі чи нема договору з фірмою, яка зобов'язана утилізувати відходи, вона не зможе функціонувати ця лікарня. Вона не буде акредитована і не буде ліцензована", – пояснив заступник директора обласного департаменту охорони здоров'я Олексій Гончарук.

Фірми, що виграли тендер на утилізацію медичного сміття, мають його спалити, захоронити на спеціальних полігонах або переробити. Загрози від нього цілком реальна.

"Це – епідемічно небезпечні відходи шляхами передачі інфекційних захворювань, гепатитів, СНІДу тощо. Їх слід дезінфікувати і передати організації, яка здійснює утилізацію", - каже лікар з комунальної гігієни обласного управління Держспоживслужби В'ячеслав Зайцев,

В поліції поки не мають жодного підозрюваного, а лише кримінальне провадження. "Це злочин проти здоров'я та довкілля. Це забруднення чи псування земель медичними відходами, речовинами чи іншими матеріалами", - пояснив заступник начальника Дніпровського районного відділення поліції Євген Солдатенко. Якщо винного знайдуть, то йому загрожує хіба що штраф.

Кореспондентка ТСН Ольга Павловська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції