Штраф або ув'язнення: у МОН попередили освітян про покарання за порушення карантину

Штраф або ув'язнення: у МОН попередили освітян про покарання за порушення карантину

МОН відомо, що у деяких містах, які входять до "червоної" зони, не закрили школи.

Керівництво закладів освіти можуть покарати, якщо їхні школи, університети, ліцеї, коледжі перебувають у "червоній" зоні та продовжують працювати. Директори навчальних закладів несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Про це йдеться у листі, яке МОН направило до керівників департаментів (управлінь) освіти і науки обласних та Київської міської державних адміністрацій, керівників закладів освіти.

"Міністерству освіти і науки України стали відомі факти, коли в окремих містах, які входять до "червоної" карантинної зони, порушуються умови карантину та не виконуються зобов’язання про закриття закладів освіти", — йдеться у повідомленні.

У листі йдеться про те, що у разі недотримання вимог законодавства України про охорону здоров’я керівники закладів освіти несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність (стаття 80 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”).

Так, згідно з адмінкодексом, розмір штрафу для посадових осіб за порушення карантину установами становить до 170 тисяч гривень.

У разі, якщо недотримання карантину призвело до смерті неповнолітнього або завдало інші тяжкі наслідки, то керівництво закладу освіти можуть покарати обмеженням волі терміном від трьох до п'яти років або позбавленням волі на аналогічний термін.

Крім того, у МОН нагадали, що статтею 1167 Цивільного кодексу передбачено відповідальність і за завдану моральну шкоду.

Як повідомлялося, 1 вересня стартував новий навчальний рік. За рекомендацією Міністерства освіти, адміністрації шкіл мали максимально розвести учнів, аби класи перетиналися якнайрідше. Наприклад, починали навчання у різний час, а діти потрапляли до школи через кілька входів. Хтось запровадив навчання у дві зміни, подекуди класи поділили навпіл і розведуть по тижнях. Батькам заходити до школи заборонили. 

Втім, вже 9 вересня в Україні на самоізоляції через коронавірус перебувають 145 класів, це близько 5 тисяч дітей. 

Відео Міністр охорони здоров’я про коронавірус, щеплення під час пандемії та санітарні норми в школах

Чи безпечно зараз вакцинуватися? Що робити, якщо дитина нещодавно перехворіла на коронавірус? Чи є список рекомендованих МОЗом щеплень саме на період пандемії? І які щеплення можна зробити безкоштовно? На ці та інші запитання відповість міністр охорони здоров’я Максим Степанов – він сьогодні у нас в гостях.

Міністр охорони здоров’я про коронавірус, щеплення під час пандемії та санітарні норми в школах

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів