Штрафи як у Європі: в Україні хочуть посилити відповідальність за викинуті недопалки і сміття

Депутати сподіваються, що закон після всіх доопрацювань буде ухвалений восени.

Синтетичні волокна, сотні різних хімікатів і пластик - це компоненти, із якого складається звичайний сигаретний недопалок. І за підрахунками BBC, щорічно більше, ніж чотири трильйони недопалків, потрапляють не в смітник, а прямо в природу.

Наразі в Україні, щоб боротися із недопалками та із сміттям взагалі, розробляють новий закон про управління відходами. В ефірі Сніданку з 1+1 розповіли, якими можуть стати штрафи за викинуте "не там".

Так, зазначається, що у новому законопроєкті за викинуте з вікна автівки сміття або, наприклад, недопалок доведеться заплатити 2,5 тисячі гривень штрафу. Схожі штрафи діють у іноземних країнах. От, наприклад, за викинуте дрібне сміття у Австрії та Британії покарання - трохи більше 2,7 тисячі гривень, а от у суворому Сингапурі - майже 20 тисяч.

Відео Плати за недопалки: в Україні збільшать штрафи за неналежну утилізацію відходів

Синтетичні волокна, сотні різних хімікатів і пластик. Це компоненти, із яких складається звичайний сигаретний недопалок. І за підрахунками BBC, щорічно більше ніж чотири трильйони недокурків потрапляють не в смітник, а прямо в природу. Щоб боротися із недопалками зокрема та із сміттям взагалі, в Україні розробляють новий закон про управління відходами. Якими можуть стати штрафи за викинуте "не там" — дивіться.

Плати за недопалки: в Україні збільшать штрафи за неналежну утилізацію відходів

За словами ініціатора законопроєкту, Олега Бондаренка, штрафи за викидання сміття в Україні були запроваджені і раніше, але їхні суми були маленькими. "Це стосується взагалі всього сміття, яке може викидатися з автомобілів, з вікна автобусів маршрутних таксі, тролейбусів, трамваїв, іншого транспорту. Дійсно цей штраф був запроваджений раніше. Та його розміром - порушників не налякати. За сміття викинуте з потягу - до 170 гривень, а з транспорту або судна – платіть 17 гривень! Нове покарання, що пропонують у законопроекті більше – від 1700 до 2550 гривень", - зазначає ініціатор законопроєкту.

Накладати ці штрафи будуть правоохоронні органи, перш за все Національна поліція.

Нагадаємо, в Україні Верховна Рада посилила покарання для паліїв сухої трави та за знищення лісів. Відтепер за знищення лісів, випалювання стерні та сухої трави максимальний штраф збільшено у 18 разів: до понад шести тисяч гривень для громадян і для посадовців до 17 тисяч гривень. А в деяких випадках передбачене кримінальне покарання - позбавлення волі до 5 років.

Відео Депутати хочуть удесятеро збільшити штрафи за неправильне поводження зі сміттям

У Верховній Раді зареєстровано законопроект про збільшення штрафів за неправильне поводження зі сміттям. Автори хочуть збільшити удесятеро ті, що існують. Як приклад наводять європейські міста, де навіть за неправильно викинутий недопалок можуть оштрафувати на кілька сотень євро. Як і кого будуть штрафувати в Україні – дивіться.  

Депутати хочуть удесятеро збільшити штрафи за неправильне поводження зі сміттям

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів