Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Штучне дихання": ТСН покаже спецпроєкт про небезпеки повітря та маніпуляції навколо нього

Чим дихають жителі українських міст та чи варто боятися “вбивчого” туману — дивіться цього тижня в ТСН 

28 жовтня о 19.30 в ефірі ТСН на каналі "1+1" відбудеться прем'єра спецпроєкту "Штучне дихання" про рівень забрудненості повітря в Україні. У 5-серійному циклі сюжетів команда ТСН розкаже українцям, чи має підстави "туманна паніка", яка охопила країну з минулого тижня, як повітря впливає на здоров’я, та як на ньому будують справжній бізнес у світі. 

Автором сюжетів стали спецкореспонденти ТСН Мирослав Ганущак та Людмила Бадалян. Сюжети виходитимуть щодня у вечірньому випуску ТСН протягом тижня. У спецпроєкті ТСН з’ясує, що відбувається з повітрям в Україні та проведе власні заміри його забруднення.

"Тема забрудненості повітря є однією з найактуальніших не тільки для України, але і для всього світу. Вона окутана безліччю міфів та страхів, на яких дехто вже будує мільярдні капітали. Протягом декількох місяців ми збираємо інформацію, вивчаємо закордонний досвід та дізнаємося про стан повітря в Україні і його загрози для населення. І зараз, коли після густого туману та ймовірної наявності шкідливих речовин і викидів у ньому країну охопила паніка,  особливо відчувається брак інформації в населення. Тому сподіваємося, що наш спецпроєкт буде корисним для глядачів", — розповідає заступник директора департаменту з нових форматів Ольга Кашпор.

Під час зйомок спецпроєкту команда ТСН побувала не тільки в українських містах з найбільш забрудненим повітрям — Запоріжжі, Маріуполі та Дніпрі, але і у столиці Британії. Саме у Лондоні є вулиця "Оксфорд стріт", яка вважається однією з найзабрудненіших за рівнем викидів у повітря у Європі.

У першому сюжеті ТСН з’ясує, чи була загроза у густому тумані та чи варто вірити різноманітним датчикам, які показували надзвичайно загрозливий рівень забрудненості повітря у Києві.

А вже у наступному випуску спецпроєкту українці побачать британську ферму, де "фасують" повітря у банки та продають на експорт у Китай, Канаду та інші країни. ТСН з’ясувала, як влаштований бізнес на повітрі, скільки заробляють його продавці, та чи справді можна купити ковток свіжого повітря.

Крім того, ТСН перевірить, чи правда біля магістралей брудніше повітря, ніж у спальних районах міст, чи впливає поверх квартири на чистоту повітря, та скільки треба тримати кімнатних рослин у домі, щоб вони справді очищували повітря. А також дасть українцям зрозумілі поради та лайфхаки, що саме можна зробити вже сьогодні, щоб повітря стало чистішим. 

Редактором проєкту є Ольга Кашпор, заступник директора департаменту з нових форматів, головний режисер ТСН — Олеся Коваленко.

Чи варто боятися "вбивчого повітря" та наскільки на наше життя впливає те, чим ми дихаємо — дивіться від 28 жовтня до 1 листопада о 19.30 в ТСН на "1+1".

Залиште свій коментар

Вибір редакції