Штурм облради в Житомирі, перекриття доріг в Одесі і крики на Майдані: як у регіонах України вимагають зниження тарифів (фото, відео)
В багатьох регіонах України 15 січня відбулися тарифні протести.

Українці продовжують виступати проти підвищення тарифів на комунальні послуги. Містами України 15 січня прокотилася хвиля протестів. Невдоволені люди перекривали дороги, штурмували будівлі та пікетували облради з вимогою знизити тарифи.
Як проходили протести в містах України 15 січня та чого вимагали жителі, дізнавався ТСН.ua.
Причина невдоволень
З 1 січня в Україні зросли тарифи на комунальні послуги. Так, залежно від регіону, тепло здорожчало від 5 до 50%, холодна вода зросла у ціні на 10-15%, ціна на постачання газу збільшилася на 40%, а кубометр газу тепер коштує від 7 до 9 гривень.
Раніше українці, які щомісячно використовували до 100 кіловат електроенергії, сплачували 90 копійок за кожен. Ті, хто споживав більше — платили 1 гривню 68 копійок. По-новому доведеться сплачувати за однією ціною — і за перші 100 кіловат, і за наступні.
Усі ці підвищення викликали шквал обурень на місцях, тож люди вийшли протестувати під облгази та облради.
Тарифний Майдан у Києві
У Києві на майдані відбулася нечисленна акція протесту проти підняття цін на комунальні послуги. Учасники мітингу "Стоп тарифний геноцид" вимагали повернути у власність місцевих громад газотранспортні й газорозподільчи мережі.
Крім цього протестувальники вимагали від президента "Нафтогазу" та НКРЕКУ зменшити тарифи не лише на час карантину.
Учасники протесту вигукували гасла та закликали жителів інших регіонів доєднуватися до акції протесту.
Штурм облради у Житомирі
Сьогодні, 15 січня, понад сотня жителів Житомира вийшли на акцію протесту. Спочатку люди мітингували під офісом газовиків, а далі натовп рушив до будівлі Житомирської облради. Люди прорвалися через охорону й узяли штурмом приміщення.
Після цього протестувальники порозмовляли з чиновниками та обговорили питання тарифів у сесійній залі міськради.
Відео У Житомирі протестувальники штурмували обладміністрацію
Тарифний штурм. У Житомирі протестувальники увірвалися в обладміністрацію. Понад півтори сотні людей, обурених зростанням цін на комуналку, спочатку пікетували приміщення облгазу, а потім рушили до білого дому. У приміщення їх не пускала поліція та охоронці, але люди поламали турнікети і прорвалися туди. З пікетувальниками зустрілись керівники обладміністрації і облради. Після годинної розмови домовились написати спільне звернення до Кабміну, ВР та Антимонопольного комітету з вимогою знизити тарифи на газ та електроенергію.

Перекриття центрального проспекту в Одесі
В Одесі протестувальники перекрили проспект Шевченка і вимагали знизити тарифи на комуналку.
Учасники акції ходили дорогою і тим самим блокували рух автомобілів і громадського транспорту. На місце прибули патрульні та поліція діалогу. Через якийсь час копи перекрили дорогу неподалік акції, щоб автомобілісти не доїжджали до пішоходів.
Жодних сутичок між протестувальниками і водіями не відбулося.
Блокування траси під Харковом
У селищі Пісочин Харківської області місцеві жителі перекрили трасу. Кілька десятків людей заблокували дорогу. Вони ходили пішохідним переходом, вимагаючи зниження тарифів.
У масках і з плакатами: як протестували у Дніпрі
15 січня у Дніпрі біля будівлі ОДА відбувся мітинг проти підвищення тарифів на комунальні послуги. Всіх охочих збирали у соціальних мережах.
Деякі з людей озброїлися плакатами і прапорами. На місці працювала поліція діалогу, а також чергувала бригада швидкої допомоги.
Протестувальники заявили, що продовжать і надалі виходити на вулиці з вимогами про зниження тарифів. На захід у Дніпрі прийшли до сотні людей.
Об'єднаний мітинг у Херсоні
У Херсоні, повідомляє Укрінформ, 15 січня відбулося два мітинги: підприємців та обурених новими тарифами.
Вони тривали у різних місцях, але згодом протестувальники об'єдналися і ФОПівці теж стали вимагати зменшення тарифів.
Акції протесту проти нових тарифів на компослуги також відбулися у Рівному, Полтаві, Черкасах, Бердичеві, Нововолинську, Чорноморську, Луганській, Чернівецькій та Чернігівській областях.
Нагадаємо, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прокоментував ситуацію з цінами на електроенергію та воду. Він зазначив, що на період весна-літо ціна буде меншою. Компанії-постачальники запропонують свої ціни, і на його думку, весною та літом ціна на газ піде вниз.
Відео Чи чекати на зниження тарифів - Денис Шмигаль у "Сніданку з 1+1"
Новий рік — нові платіжки. Чому багато українців шоковані цифрами у квитанціях та чи чекати нам зниження тарифів? Говоримо в студії з прем'єр міністром України Денисом Шмигалем.
