Штурм церкви у Житомирі: парафіяни поділилися на табори

Кулачні бої тривають за право відслужити святкову службу. На барикадах парафіяни ще донедавна однієї громади. Зараз поділені на два табори.

На Житомирщині у одній церкві святої Магдалини розсварилися віряни через своїх настоятелів. Один із них із частиною пастви перейшов до іншої конфесії, а храм поділити зі своїм наступником не може. От тепер право помолитися вірні вибивають навкулачки. Поле бою - біля храму святої Магдалини. Мимоволі парафіянами цієї церкви невідомо як надовго стануть загони міліції.

Кулачні бої тривають за право відслужити святкову службу. На барикадах парафіяни ще донедавна однієї громади. Зараз поділені на два табори. Одні - стоять горою за отця Никона, інші - за єпископа Володимира.

Єпископ Володимир пояснює - отець Никон не має права бути настоятелем церкви і проводити служби, бо вилучений із лав автокефальної церкви.

Володимир, Єпископ Житомирський і Поліський УАПЦ: " За відхід від канонів православної церкви виключається із кліру УАПЦ".

Отець Никон стоїть на своєму. Каже, усією громадою вирішили перейти до української православної церкви Київського патріархату. Колись і церква належала цій конфесії.

Отець Никон: "Ми йдем під юриспрудикцію Київського патріархату. Люди згодні всі".

Біля церкви з десяток міліціонерів. Пояснюють, обидва священнослужителі написали заяви в міліцію.

Тут таки і кілька молодиків із націоналістичної організації. На чиєму боці - не зізнаються.

Павло, представник УНА-УНСО: "Наша організація займає в цьому конфлікті нейтральну сторону. Просто слідкуємо за правопорядком".

Урешті, святкова відправа таки розпочалася. Першими у храм прорвалися прихильники єпископа Володимира. Їхні переможені опоненти молились у наметі біля церкви. Кажуть, правди тепер шукатимуть у суді.

Щоб у майбутньому убезпечитися від таких сутичок біля проблемної церкви, цілодобово чергуватимуть правоохоронці.

Подробиці у відео-сюжеті ТСН:

Читайте також:

Янукович: влада втручається у справи церкви і розколює Україну

Надання українській церкві автокефалії позбавить РПЦ половини прибутків

На Львівщині згоріла 80-річна дерев'яна церква

Московський патріарх відмовив Україні у праві на власну церкву

ВідеоШтурм церкви у Житомирі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: