Шуфрич і Рудьковський все ще міністри

Щодо рекомендації РНБО звільнити Шуфрича і Рудьковського висловилися самі міністри, а також спікер, прем'єр, міністр юстиції і блок НУ-НС.

Міністр із питань надзвичайних ситуацій і в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич і міністр транспорту й зв'язку Микола Рудьковський прибули на засідання Кабінету міністрів.

Позиція Шуфрича

Шуфрич зазначив, що після засідання уряду дасть окремий брифінг, на якому прокоментує ситуацію з рекомендацією Ради національної безпеки й оборони про його звільнення.

В той же час прес-служба Партії регіонів повідомила, що Шуфрич вважає зведенням особистих рахунків дану рекомендацію РНБО усунути його від виконання обов'язків міністра.

Нестор Шуфрич
РБК
"Інквізиція заради зведення особистих рахунків - я іншого не очікував", - сказав Шуфрич.

При цьому він висловив жаль, що на засіданні РНБО так і не знайшлося часу для розгляду й об'єктивної оцінки дій очолюваного ним відомства.

"Головним аргументом Віктора Андрійовича (Ющенка) щодо моєї діяльності було те, що я даю оцінки йому як президентові", - сказав міністр.

Також Шуфрич зазначив, що його звільнення з посади міністра зараз залежить від рішення прем'єр-міністра Віктора Януковича.

Позиція Рудьковського

В свою чергу міністр транспорту й зв'язку Микола Рудьковський вважає, що рекомендація РНБО усунути його від виконання обов'язків міністра - один з елементів плану Секретаріату президента, спрямованого на усунення представників Соціалістичної партії з влади з метою не допустити завершення політичної реформи.

Про це повідомила прес-служба Мінтрансу.

Рудьковський закликав розглядати таке рішення РНБО в контексті дій Секретаріату за останні півроку, зокрема, з його заяви, неконституційних указів про розпуск Верховної ради, дискредитації Конституційного суду, застосування адміністративних методів впливу на суди загальної юрисдикції, ротації губернаторів і призначення їх керівниками регіональних штабів однієї з політичних сил, тиску на журналістів.

Микола Рудьковський
УНІАН
На думку Рудьковського, мотивація РНБО щодо усунення його від виконання обов'язків - лише привід, а не причина.

"Віктор Ющенко знайшов зачіпку відносно безпеки перевезень і почав перекладати відповідальність на одного міністра за те, що не робилося 10 років", - сказав він.

Рудьковський також вважає, що президент наляканий можливістю реалізації другого етапу політреформи й передачею його влади органам місцевого самоврядування, а страх втратити владу штовхає Ющенка і його оточення на авантюрні й неконституційні кроки.

Позиція Мороза

Також і голова Верховної ради V скликання Олександр Мороз заявляє про незаконність даного рішення Ради національної безпеки й оборони.

Про це він сказав на відкритті міжнародної конференції "Розвиток парламентаризму: проблеми й перспективи".

"Учорашнє (4 вересня) засідання РНБО означає, що створений неконституційним способом орган бере на себе функції, які не передбачені законом про РНБО, втручається в поле Конституції, у тому числі, намагаючись розставляти кадри, роблячи висновки щодо необхідності звільнення міністрів", - сказав Мороз.

Він зазначив, що Конституція не передбачає права РНБО й президента проявляти ініціативу щодо звільнення голів будь-яких міністерств.

"Через надумані аргументи здійснюється спроба звести політичні рахунки. Це вже навіть не узурпація влади, я б сказав, це самодурство", - сказав Мороз, коментуючи відповідне рішення РНБО.

Позиція Януковича

Щодо ситуації, яка склалася, висловився також і прем'єр-міністр Віктор Янукович.Він називає рекомендацію Ради національної безпеки й оборони усунути від виконання обов'язків міністрів політичним рішенням.

Про це він заявив, відкриваючи засідання Кабінету міністрів.

Кабінет міністрів України
УНІАН
Микола Рудьковський і Нестор Шуфрич не вважають себе звільненими
"Те рішення, яке було розглянуто на РНБО, те звільнення 2 міністрів - це чисто політичне рішення", - заявив Янукович.

Прем'єр зазначив, що такого роду рішення не додають стабільності політичній ситуації в країні і йому дуже жаль, що в процесі прийняття цього рішення брали участь найвищі посадові особи.

Він також зазначив, що за день перед засіданням РНБО він не був проінформований про те, що на Раді буде розглянуте це питання.

"Коли я про це почув, я був здивований", - заявив Янукович.

Також Віктор Янукович заявив про намір обговорити з президентом Віктором Ющенком цю рекомендацію РНБО.

Янукович запропонував не розглядати це питання на засіданні уряду.

"Я з президентом це питання обговорю, і в рамках закону, і в рамках Конституції я висловлю свою точку зору", - заявив прем'єр.

Позиція Лавриновича

Міністр юстиції Олександр Лавринович вважає, що рекомендація Ради національної безпеки й оборони звільнити Миколу Рудьковського і Нестора Шуфрича такою, що не відповідає законодавству України.

Про це він повідомив на засіданні Кабміну в середу.

Зокрема, Лавринович зазначив, що діяльність РНБО регламентується відповідним законом.

"Повноваження розглядати кадрові питання Кабінету міністрів не входять у повноваження Ради національної безпеки", - сказав Лавринович.

Він також зазначив, що це рішення суперечить також закону про Кабінет міністрів і Конституції України, якими визначена процедура набуття повноважень членами уряду.

"У цьому випадку це рішення не відповідає закону "Про РНБО", закону "Про Кабінет міністрів", а також Конституції України", - зазначив міністр.

Він додав, що склад РНБО не відповідає статті 6 закону "Про РНБО".

У зв'язку із цим Лавринович рекомендував прем'єр-міністрові Віктору Януковичу не включати до порядку денного засідання Кабміну питання про рішення РНБО щодо усунення з посад міністрів.

Позиція НУ-НС

Блок ”Наша Україна – Народна самооборона” заявляє про повну підтримку рішення Ради національної безпеки та оборони про відсторонення від виконання обов’язків міністрів Миколу Рудьковського та Нестора Шуфрича і вимагає від прем’єр-міністра Віктора Януковича негайно виконати рішення РНБО та звільнити зазначених осіб із займаних посад.

Про це йдеться у заяві блоку “Наша Україна – Народна самооборона”.

У НУ-НС переконані, що зазначені високопосадовці несуть пряму персональну відповідальність за провали у транспортній галузі та у сфері попередження і боротьби з надзвичайними ситуаціями.

За словами авторів заяви, діяльність Рудьковського і Шуфрича “призводить до значних фінансових та екологічних втрат для України”. “Численні аварії на залізниці протягом останніх місяців, неспроможність адекватно протидіяти численним пожежам на Півдні України в останні тижні – яскраве тому підтвердження”, йдеться у заяві.

Блок “Наша Україна – Народна самооборона” висловлює переконання, що “безвідповідальності та безкарності за прорахунки в роботі Міністерства транспорту та Міністерства з питань надзвичайних ситуацій потрібно покласти край”.

Як повідомляв iPlus, заступник глави Секретаріату президента Ігор Пукшин заявив про компетенцію Ради національної безпеки й оборони усунути від виконання обов'язків Рудьковського й Шуфрича.

Після аварії поїзда з фосфором у Львівській області та після масових лісових пожеж Ющенко неодноразово закликав звільнити вказаних міністрів.

ВідеоШуфрич і Рудьковський все ще міністри

ВідеоПрем'єр заступився за міністрів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: