Шуфрич: Ющенко добивається пожиттєвої недоторканності

Більшість українських політиків різко розкритикували ідею президента створити в Україні двопалатний парламент.

Президент Віктор Ющенко прагне створити двопалатний парламент, щоб сховатися від відповідальності "за все, що він і його команда зробили з Україною".

Про це у кулуарах ВР заявив депутат від Партії регіонів Нестор Шуфрич.

Так він пояснив намір президента розділити парламент на дві палати і дозволити колишнім президентам (крім тих, які були відправлені у відставку у порядку імпічменту) входити до складу верхньої палати – Сенату.

Схожої думки дотримується і спікер Верховної ради Володимир Литвин. За його словами, друга палата необхідна президенту для посилення свого впливу в парламенті.

Литвин заявив, що друга палата парламенту – це ідея-фікс більшості керівників держави, і, на його думку, вона не стільки враховує національні особливості, скільки спрямована на те, аби "мати фільтр, який би дозволив почувати себе більш комфортно у стосунках із законодавчим органом".

Литвин також піддав критиці запозичення назви верхньої палати – Сенат. За його словами, це буде "заповідник українських олігархів, райська група для тих, хто вже відпрацював".

Також Литвин застеріг від того, щоб запровадження верхньої палати не призвело до появи "регіонального егоїзму", коли представники більш розвинених регіонів будуть домінувати над дотаційними.

Нагадаємо, ідея створення двопалатного парламенту не сподобалася також прем'єру Юлії Тимошенко. За її словами, такий парламент є більш типовим для федеральної республіки, в той час як Україна є унітарною.

Читайте також:

У новому парламенті призначати суддів будуть представники регіонів

Ющенко пояснив, як слід розділити парламент

Тимошенко: Ющенко прагне посадити в парламент олігархів

Ющенко пропонує перейменувати Верховну раду

Ющенко просить у Ради забрати у нього відповідальність за уряд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: