Сучасне рабство. Дві українки відверто розповіли, як стали жертвами торгівлі людьми

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сучасне рабство. Дві українки відверто розповіли, як стали жертвами торгівлі людьми

pixabay.com

Найчастіше шляхом насилля та обману потрапляють до Росії, Польщі, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів.

30 липня світ відзначає день боротьби з торгівлею людьми. За даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі стали жертвами примусової праці, йдеться сюжеті в "Сніданку з 1+1".

За перше півріччя 2018 року, від цього офіційно постраждало 112 українців. Найчастіше шляхом насильства та обману потрапляють до Росії, Польщі, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Замість заробітку в полон потрапила Віра. Це сталось десять років тому, але події того вечора жінка досі пам’ятає у деталях. Після багатьох років психологічної реабілітації, вона погодилась розповісти свою історію. Віру з подругою дорогою до магазину спіймали двоє невідомих. Дівчат зачинили в гаражі, наносили побої по всьому тілу і два роки змушували надавати сексуальні послуги.

"Нам було по 17-18 років. Це було в місті Васильків, на Київщині. Одного разу ми намагались втекти з подругою, але нас спіймали. Почали бити та ламати руки. Одну дівчину просто закатали у гаражі. Я втекла і відтоді наполовину інвалід", - розповіла жертва.

Ще однією постраждалою від рабства стала Тетяна. Вона залишилась сама, вагітною та з трирічним сином на руках. Не було житла та роботи. У відчаї жінка зареєструвалась в одній із соцмереж, і там виклала свою історію. Вже за кілька днів їй написала Рита – громадянка Росії, що мовляв готова їй допомогти: оплатити пологи, поселити у себе з дітьми і навіть платити 10000 рублів за послуги покоївки.

"Я зібрала маленьку валізу речей і поїхала. Приїхала в Москву і одразу сконтактувалась з цією жінкою і вона пообіцяла мене забрати через два дні. І я в Москві без грошей з дитиною вагітною не знаючи, що робити, я звернулася в кімнату матері та дитини на Ярославському вокзалі мене там поселили і відбулись екстрені пологи", - розповіла Тетяна.

Лише через два тижні за жінкою вже з двома дітьми на руках приїхала і "Рита з інтернету".

"Вона закрила нас в будинку, забрала в мене документи. Приїжджала до нас раз в тиждень, привозила продукти нам, а на вулицю не дозволяла виходити взагалі. Вона займалась чорною магією та погрожувала мені. Ми були за містом у приватному будинку, а вона - у Москві зі своїми дітьми", -  згадує жінка.

Врятуватися Тетяні допомогли сусіди. Разом із дільничним вони визволили жінку з рабства, купили квиток на потяг в Україну і навіть дали з собою невелику суму грошей. Вже рік вона вдома, та зізнається, забути московського досвіду не зможе ніколи.

В Україні за час незалежності 230 тисяч громадян ставали жертвами торгівлі людьми. Половина із них – жертви трудової експлуатації. Інші – були втягнуті в сексуальне рабство, жебрацтво і торгівлю органами.

"Торгівля людьми – це глобальний злочинний бізнес. Він настільки прибутковий, що охоплює майже весь світ. Тому Україна є і країною призначення, і країною транзиту, і країною походження саме торгівлі людьми", - розповідає Ірина Бойко, координатор роботи з протидії торгівлі людьми.

Щоб повернутися до повноцінного життя після пережитого, жертвам необхідна не лише юридична, а перш за все психологічна допомога. Психолог Оксана Варварич вже кілька років щодня бореться за долі таких українців.

"В нас є класні кейси, коли людина потім віднаходить віру у себе і так само довіру до людей і готова працювати, і будувати нове життя, вони одружуються, готові мати нові стосунки, дітей. І це дуже приємно і для нас так само", - сказала психолог проекту з протидії торгівлі людьми

Отримати допомогу можна і від держави. У мінсоцполітики звітують: лише за 2018 рік офіційно в Україні  статус жертв торгівлі людьми надали 122 особам.

Перше, що слід пам’ятати, наголошують правозахисники, в жодному випадку і за будь-яких обставин не віддавати потенційним працедавцям оригінали документів. А коли стали жертвою будь-якої експлуатації, не боятися і не соромитися негайно звертатися до поліції та громадських організацій.

Торгівля людьми стає чумою XXI століття

Торгівля людьми стає чумою XXI століття
Наступна публікація