Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шумова і світлова розмітка доріг може стати обов’язковою в Україні

Таку ідею запропонував обговорити заступник керівника профільного міністерства.

На українських дорогах може з'явиться властива європейським автошляхам шумова і світлова розмітка. Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе на власній сторінці у Facebook.

Друзі, хто їздив країнами Європи на машині, думаю, звертав увагу на шумову або світлову розмітку між смугами руху чи...

Опубліковано Lev Partskhaladze Середа, 12 вересня 2018 р.

Чиновник пояснив, що шумова розмітка – це штучно створена нерівність на дорозі. Виїмка або височина покликана спричинити під час наїзду на неї вібраційну та шумову дію. Це, своєю чергою, приверне увагу водія до дороги, ділянка котрої є небезпечною.

ВідеоЯк разом зі снігом з українських доріг зникає не лише асфальт, а й розмітка

"Люмінецентна дорожня розмітка підсвічується за рахунок спеціальної фарби, що накоплює, а потім випромінює світло протягом 10 годин після заходу сонця. Це покращує видимість для водіїв у вечірній час, зменшує кількість аварій на дорогах та підвищує безпеку руху", - розповів Парцхаладзе.

Він запропонував читачам поділитися міркуваннями щодо доцільності таких нововведень, як обов’язкових при будівництві нових доріг. При цьому урядовець вважає аргументом "за" підвищення безпеки на дорогах. "Наприклад, у Фінляндії, Данії та Швеції застосування шумових смуг дозволило досягти значного зниження рівня аварійності", - пояснив Парцхаладзе.

Заступник міністра запевнив, що урядова команда не зупиняє роботу з осучаснення та підвищення безпеки українських автошляхів. І готова приймати пропозиції та обговорювати нові ідеї, котрі можуть бути реалізовані на вітчизняних дорогах.

Залиште свій коментар

Вибір редакції