Швеція не хоче встановлювати пам'ятник Карлу ХІІ в Україні

Бажання Віктора Ющенка встановити під Полтавою пам'ятник шведському королю Карлу ХІІ не розділяється самими шведами.

Швеція не має коштів і бажання споруджувати пам`ятник Карлу XII в Україні.

Про це заявив радник посольства Швеції в Україні, заступник посла Хрістіан Каммін під час свого візиту до Полтави.

"Влада Швеції не приймає рішення про спорудження пам`ятників за межами своєї держави. Це питання для місцевої влади. Офіційної шведської позиції щодо цього взагалі немає. У Швеції немає коштів і великого бажання споруджувати такий пам`ятник", - сказав Каммін.

Сьогодні радник Посольства Швеції в Україні зустрівся з керівництвом області, щоб обмінятися думками щодо святкування 300-річчя Полтавської битви і про те, як можна розвивати відносини надалі.

"Є декілька проектів зі шведської сторони. Плануємо приїхати сюди з передовими нашими експертами, провести фотоконкурс для молоді у віці від 17 до 25 років. Переможці конкурсу поїдуть до Швеції для знайомства з нашою країною. Переможців із шведської сторони ми сподіваємось привезти сюди. За підсумками конкурсу буде також фотовиставка, яку плануємо показати в Полтаві, Києві, Москві і Стокгольмі.

Ще один важливий внесок - це переклад і видання російською мовою книжки про Полтавську битву. Це книжка шведського автора Петера Енглунда. Вона вийде російською мовою влітку. Ми сподіваємось, що тут пройде презентація цієї книжки", - розповів радник посольства Швеції в Україні.

Як повідомлялося, пам`ятник шведському королю Карлу XII, війська якого були розбиті Петром Першим у Полтавській битві, буде встановлено не в самій Полтаві, а за 100 кілометрів від міста поблизу селища міського типа Світлогорське Кобеляцького району.

За словами голови Полтавської обладміністрації Валерія Асадчева, з ідеєю спорудження пам`ятників шведському королю і його союзникові - українському гетьману Івану Мазепі - до 300-річчя Полтавської битви, яка відбулася 27 червня 1709 року, виступила українська влада і особисто Віктор Ющенко. Ініціатива була підтримана обласною адміністрацією.

Асадчев розкритикував позицію влади Полтави, яка не підтримала пропозицію встановити пам`ятник Карлу в самому місті.

Читайте також:

Мазепа і Карл ХІІ з'явилися на Чернігівщині

Хто вбив Карла XII?

Ющенко просить зняти анафему з Мазепи

Іван Мазепа повернеться на поле битви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: