Швеція закликала Євросоюз рятувати Україну

Втім, у Швеції визнають, що дозволити Україні продовжити переговори щодо вступу до ЄС означає взяти на себе величезний тягар.

Головний редактор відділу політики відомої шведської газети Barometern Пер Даль на сторінках видання запропонував країнам Євросоюзу "кинути жовто-блакитне рятувальне коло" Україні. Журналіст та політолог переконаний, що Євросоюз зобов'язаний заради забезпечення демократії запросити Україну до європейської спільноти.

"Україна дуже велика і дуже бідна внаслідок економічної і політичної кризи. Провідні політики країни - Янукович, Тимошенко і президент Віктор Ющенко загнали один одного у глухий "залізний трикутник", через що нагальні політичні реформи затримуються. Росія здійснює тиск за допомогою газопроводу, зростає бідність і наступають холоди", - пише Даль.

Даль стверджує, що в такій ситуації ЄС мусить допомогти Україні, як колись Німеччина допомогла відновити благоустрій на своїй східній частині після зруйнування Берлінської стіни.

Журналіст визнав, що дозволити Україні продовжити переговори щодо вступу до ЄС означає взяти на себе величезний політичний і економічний тягар.

"Проте тягар в кінцевому підсумку буде набагато важчим, якщо ЄС закриє двері на півдні. Україна буде змушена повернути на схід. Вплив Росії значно зросте, а про ЄС складеться враження, нібито прозорість і демократія мають відношення лише для багатих", - стверджує Даль.

Все це можна сказати і про Туреччину, навколо членства якої точаться запеклі дебати.

"Але в порівнянні з Туреччиною, Україна лінгвістично і культурно ближче до країн ЄС. Вона історично пов'язана з Польщею, Австро-Угорщиною і навіть Швецією, адже автор першої конституції Пилип Орлик написав її у вигнанні в Крістіанштадті", - пише Даль.

Також на відміну від Туреччини, Україна має набагато менш вразливі кордони.

"В Україні ЄС доведеться мати справу з політичними проблемами, а в Туреччині - з поліцейськими та військовими", - додав він.

Наприкінці журналіст нагадав Європі, що Україна мала декілька коротких періодів свободи, які наблизили її до Європейського співтовариства.

"Давайте подбаємо про те, щоб демократичні набутки початку другого тисячоліття не канули в небуття", - закликав Пер Даль.

Читайте також:

Україні пообіцяли місце в ЄС в обмін на стабільні поставки газу

Євросоюз дорікнув Ющенку, що його слова не супроводжуються діями

МЗС: Євросоюз готовий підписати угоду про асоціацію з Україною

ЄС: Україна не виконала свої зобов’язання перед Європою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: