"Сидимо всі у квартирах". Українці в Італії розповіли, як живе Мілан в умовах коронавірусу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Влада Італії порадила громадянам уникати місць масових скупчень людей.

Через коронавірус в Італії дванадцять міст в північних провінціях тепер закрили на карантин. Інфекція вирує в провінції Ломбардія з адмінінстративним центром Мілан, де  проживають багато українців.

В коментарі ТСН вони повідомили, що намагаються не панікувати, але ситуація з коронавірусом вплинула на їхні будні. Кажуть, що по телевізору радять не виходити з дому, а всі церкви, школи та театри в місті закрилили, аби недопустити поширення інфекції.

"Паніки жодної немає, лише по телевізору кажуть – сидіти вдома і нікуди не виходити. В метро людей немає, церкви зачинені, театри, школи зачинені. На вулицю ніхто не виходить – сидимо всі в квартирах. Сказали протягом 3-4 днів, а потім передадуть подальші інструкції по телевізору", – розповідає Катерина.

Інша українка, Ольга в коментарі ТСН розповіла, що в Мілані люди непокояться, однак намагаються не піддаватися паніці.

"Є напружена ситуація, у Мілані зачинили собор Дуомо для відвідування, бари після 18 години також зачинені, ресторани поки працюють. Театри, кінотеатри також зачинені, це все у Мілані та в області. Загалом 10 областей у зоні карантину. Паніки як такої немає, але люди непокояться. Сьогодні на вулицях відносно менше людей, ніж зазвичай. В масках ходять, але не кожний другий. Школи зачинені до 1 березня", – говорить вона.

А ось Ксенія працює в модній індустрії, і в Мілані якраз відбувся тиждень моди. Дівчина зізнається, що спалах коронавіруса вже позначився на індустрії.

"Ми хвилюємось, що позначиться на нас ще як мінімум на рік вперед. Оскільки зараз на модних тижнях ми здійснюємо замовлення для осені-зими, відповідно все, що станеться зараз, позначиться на тому, як ми зароблятимемо майбутнього сезону. У великих брендів велика кількість виробництв розміщується у Китаї, а там зараз все зачинено, – зізнається вона. –  Ми невеликий київський рітейл, так сильно можемо і не відчути, але ви розумієте, що глобальні економічні процеси не можуть не подіяти на кожного. Після тижня моди тут відбувається тиждень дизайну, це теж велика світова подія, і поки невідомо, коли вона відбудеться – нині у статусі "відкладено".

За її словами, інформація змінюється кожні дві години. Виставки скасовані, приватні шоуруми, де відбуваються приватні презентації брендів, ще працюють, але усі публічні заходи і заклади відсьогодні після 18 години будуть зачинені. Всі кінотеатри, бари, ресторани – теж нібито мають зачинити.

"Зараз я перебуваю майже в центрі Мілану і сьогодні не помітила на вулицях багато масок на обличчях або людей в паніці. В Італії все добре поставлено з інформацією – навіть у дитячих садочках перетелефонували всім батькам всіх дітей і все було обговорено. Абсолютно чіткі інструкції повідомлені – як кожний має поводитись, куди телефонувати за наявності певних симптомів чи підозр. Тому люди відносно спокійні. Переживають за людей похилого віку, за батьків, оскільки тут чітко сказали – що люди за 80 років чи якимись ускладненнями, вони у найбільшій зоні ризику. Звичайно, певна пригнічена атмосфера – вона є", – додала вона.

Нагадаємо, серед європейських країн найбільший спалах коронавірусу зафіксований в Італії.

У зв'зку із спалахом, прем'єр-міністр Джузеппе Конте заявив про посилення заходів безпеки. Понад десять міст в північних провінціях тепер закрили на карантин. Близько 50 тис. місцевих жителів отримали припис від влади сидіти у домівках. Від коронавірусу в країні померли вже п'ятеро людей.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції