Силам спеціальних операцій пророкують статус еліти нової української армії

Перше професійне свято бійці провели без пафосних заходів.

Лише на початку тижня президент Петро Порошенко підписав закон про створення окремого роду військ спеціального призначення, а вже у п'ятницю відбулося перше урочисте свято. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Основа підрозділів Сил спеціальних операцій – воїни кількох армійських формувань: спецпризначенці, десантники, розвідники, артилеристи. Вони вже мають за плечима чималий досвід протидії гібридній агресії РФ. Свою роботу бійці ССО де-факто проводять із кінця минулого року. Однак тепер – на законних підставах і в офіційному статусі.

Практично всі воїни ССО вже встигли понюхати пороху в АТО. Професійний день відзначають посиленим тренуванням. До цих військ долучилися і розвідники, і водолази, і парашутисти. Командування каже, що це підрозділ універсальних солдатів, які повинні бути готовими діяти як із повітря, так і з моря, не кажучи вже про суходіл. У гібридній війні підрозділ незамінний – це і нова структура, і крок до нових збройних сил. "Це дійсно має бути еліта ЗСУ. Це дійсно мають бути підрозділи, війська, які зможуть не лише безпосередньо вже відбивати атаки, але ще на етапі підготовки передбачати, прогнозувати і вже тоді задіювати всі необхідні ресурси для того, щоб протидіяти агресору. У будь-якій формі", - пояснює один із авторів ідеї нардеп Ірина Фриз.

ВідеоВ Україні вперше відзначають День Сил спеціальних операцій ЗСУ

ССО складуть не лише досконало натреновані бійці. Вони об'єднають розвідку, аналітику та спеціалістів із інформаційно-психологічних атак на ворога. "На базі існуючих підрозділів відбувається модернізація та укрупнення даної служби в межах, скажімо так, стандартів провідних країн Північноатлантичного альянсу. Наприклад, США, де всі ці компоненти працюють, як єдине ціле, і де спецназ є лише елементом сил спеціальних операцій", - каже радник комітету з питань Національної безпеки і оборони Анатолій Баронін.

Майбутньою елітою українського війська ССО мають стати завдяки мобільності, секретності, високій кваліфікації та вмінню комплексно вирішувати бойові завдання. "Мова йде про створення інструменту військово-політичного впливу, котрий значно перевищує за своїм потенціалом звичайні сили спеціального призначення", - підсумував Баронін.

Кореспондент ТСН Євгеній Агарков

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: