"Сильна Україна" йде у владу, щоб втілити інноваційні проекти в соціальній сфері, - експерт Тігіпка

У "Сильній Україні" переконані, що впровадження шести соціальних інновацій при мінімальному фінансуванні дасть ефект уже протягом року, і задля реалізації цієї справи йдуть на вибори.

Впровадження соціальних інновацій при мінімальному фінансуванні дасть ефект вже протягом року. Про це сьогодні, під час зустрічі з журналістами в Києві, заявив керівник Експертної комісії з інновацій партії "Сильна Україна" Сергія Тігіпка Олександр Кардаков. За словами партійного експерта, мова йде про шість нововведень: єдиний реєстр соціальних пільг, електронний медичний паспорт, дистанційне навчання, систему забезпечення безпеки в школах, проекти "електронне місто" і "безпечне місто".

"Ми пропонуємо ті соціальні інновації, які можна впроваджувати навіть за скромних фінансових можливостей. Зі списку в 50 інновацій ми вибрали шість реальних, які довели свою ефективність у пілотних проектах і успішно працюють в інших країнах", - підкреслив Кардаков.

Зокрема, проекти "електронне місто" і "безпечне місто" спрямовані на поліпшення в межах адміністративно-територіальних одиниць, розповів партійний експерт. Кардаков зазначив, що у випадку з електронним містом йдеться про створення єдиного порталу, який буде містити інформацію, що спрощує взаємодію громадян з державними органами. "Тут повинна викладатися максимально повна інформація про те, куди подати мешканцю заяву на будь-яку з послуг, починаючи від оформлення дитини до школи і закінчуючи проходженням техогляду в ДАІ", - сказав Олександр Кардаков. Він також додав, що в майбутньому ця система повинна включати елементи електронного документообігу і загальний колл-центр, куди громадяни міста можуть звертатися з побутовими проблемами.

Ще один проект, спрямований на мешканців одного населеного пункту, - створення системи "безпечне місто", яка крім контролю криміногенної обстановки допомагає в регулюванні автомобільних потоків і слугує базою для розвитку інфраструктури. "У нас зараз максимум, що пропонується, встановлення камер спостереження. Надалі ця система може включати колл-центр, який дозволить відслідковувати події в тому чи іншому районі міста", - зазначив партійний експерт.

Також керівник Експертної комісії "Сильної України" відзначив, що оптимізації вимагає й система надання пільг - єдиний реєстр соціальних пільг допоможе навести елементарний порядок у цій сфері, організувати облік наданих послуг і коштів, які на це були витрачені. "Що стосується механізму впровадження, то носієм інформації слугує чипова картка, стандарти якої вже прийняті в Україні. На ній зберігається вся інформація. Так що немає необхідності будувати якісь супердорогі комунікації", - підкреслив Кардаков.

Карткою в партії пропонують замінити й медичні карти громадян. "Мова йде про так званий електронний медичний паспорт, де буде, по-перше, зберігатися інформація, яка є важливою для статистики в країні, по-друге, ступінь конфіденційності буде значно вищим". Партійний експерт також відзначив, що завдяки такому паспортові пацієнти будуть захищені від недобросовісних дій лікаря, який може виписати "непотрібний препарат": виходячи з поставленого діагнозу, пацієнту буде запропонований список тільки необхідних ліків.

Олександр Кардаков також підкреслив, що реалізація подібних проектів залежить від настрою і волі місцевої влади. "Впровадження соціальних інновацій - це питання бажання керівників на місцях щось робити. Адже багато проектів потрібно починати на рівні міст, сіл, районів, - відзначив партійний експерт. "Сильна Україна" йде у владу, щоб втілити реальні ідеї. У нас є прекрасний потенціал, і ми знаємо, як його реалізувати", - наголосив він.

Читайте також:

Експерти прогнозують "Сильній Україні" друге місце на місцевих виборах

Чиновники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності, - Тігіпко

У Тігіпка наполягають на реалізації інноваційних проектів у соціальній сфері

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: