Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сильний зсув ґрунту в центрі Чернівців

Зсув ґрунту стався в історичній частині Чернівців під час проведення будівельних робіт. Під загрозою центральний вокзал.

Зсув ґрунтових мас фронтом до 70 метрів (ширина до 20 метрів та глибина від 3 до 9 метрів) стався в історичній частині Чернівців під час проведення робіт на будівельному майданчику поблизу центрального залізничного вокзалу, на вулиці Гагаріна, 23 обласного центру.

Загальний об’єм зсуву становить приблизно п’ять тисяч кубів. За типом зсув класифікується як зсув зрізаного характеру.

Як повідомили у прес-центрі Чернівецької міської ради, зсув ґрунту стався тому, що будівельники „заглибили котлован під забудову нижче підпірної стінки”. Загальний площа зсуву становить приблизно п’ять тисяч кубів. За типом зсув класифікується як зсув зрізаного характеру.

В зоні небезпечного розвитку зсувних процесів на відстані 50 метрів від підпірної стінки розташовані чотири приватні та один дванадцятиквартирний чотириповерховий житловий будинок, а навпроти через дорогу – центральний залізничний вокзал. Станом на понеділок, 19 листопада, під час попереднього обстеження конструктивних елементів зазначених споруд пошкоджень не виявлено.

Для вивчення ситуації екстрено створена комісія. На місці події одразу ж розпочалися невідкладні заходи щодо запобігання виникнення надзвичайної ситуації шляхом влаштування відсипки. На місце зсуву завезено 300 самоскидів гравію.

ДОВІДКА. Зазначена земельна ділянка була кілька років тому здана в довгострокову оренду під будівництво літнього кафе МП "Вокзал – експрес", яке передало всі функції забудовника з усіма повноваженнями одному із приватних товариств. У серпні ц.р. підприємство звернулася до міськради за дозволом про зміну цільового призначення земельної ділянки, на якій воно мало намір звести готельно-торговий комплекс.

Сесія міської ради відмовила у наданні такого дозволу, посилаючись на зсувонебезпечність району проведення робіт і відсутність документів орендокористування у забудовника. Однак забудовник оскаржив зазначене рішення міської ради у судовому порядку і розпочав будівельні роботи.

Залиште свій коментар

Вибір редакції